Dovolená na ostrově je skvělý zážitek


ubytování Chorvatsko

Pokud jezdíte do Chorvatska na pobřeží a ještě jste nebyli na žádném ostrově, měli byste to určitě napravit. Dovolená na ostrově je jiná. Člověk má pocit většího dobrodružství a čím je ostrov menší, tím jsou zážitky větší!

Chorvatsko má celkem 78 ostrovů, které mají rozlohu větší než 1 km². Většina z nich je obyvatelných a je možné se na nich ubytovat. Největším ostrovem Chorvatska je ostrov v Kvarnerském zálivu Krk, hned po něm následuje Cres, v závěsu je Brač a čtvrtý je Hvar.

Lošinj_Krivica

Už jen samotná cesta na ostrov je zážitkem. Především pro nás z vnitrozemí, kteří nemáme moře, je plavba trajektem zábavná a dobrodružná. Stát na palubě, sledovat vzdalující se břeh, užívat si vítr ve vlasech a na druhé straně vyhlížet naopak přibližující se krajinu neznámého ostrova. Zatímco pobřeží na pevnině nemá fakticky konec ani začátek, ostrov si můžete (pokud není příliš velký) projet celý křížem krážem, mířit z pobřeží na pobřeží, objevovat jeho zákoutí, vylézt na nejvyšší horu, užívat si pocit svobody!

3 ostrovy jedním vrzem: Cres, Lošinj Susak

Pokud ostrovy milujete, zkuste příště dovolenou na ostrovech Cres a Lošinj s výletem na ostrov Susak. Ze Zagorje na Istrijském poloostrově vás trajekt přepraví na ostrov Cres do Poroziny. Pokud projedete tento dlouhý ostrov celý, v městečku Osor se otočným mostem dostanete na ostrov Lošinj. Z hlavního města ostrova Mali Lošinj potom můžete výletní lodí navštívit nedaleký malý ostrov Susak, který rozhodně za návštěvu stojí. A proč? Protože je výjimečný!

Susak

Na rozdíl od okolních ostrovů a pobřeží tady totiž leží na dně bílý písek, takže si tu klidně můžete připadat jako někde v Karibiku. Také tu najdete jinou přírodu. Susaku dominuje vysoká zelená tráva, kterou vedou cesty k pobřeží. Je tu jedna hlavní vesnice, která na pobřeží svým vzezřením lehce připomíná exotický ostrov Kuba.

Hvar – perla Jadranu

O chorvatském ostrově Hvar toho bylo už napsáno mnoho a není se čemu divit. Tento ostrov v Jaderském moři si stále drží titul nejkrásnějšího ostrova této země. Najdete na něm krásná starobylá města a především luxusní pláže s křišťálově čistou vodou a kouzelné zátoky, kde si budete připadat jako v pohádce. O bonusu v podobě nejvíce slunečních dní v roce se snad ani nemusíme zmiňovat.

Paklené ostrovy

Kam z Hvaru na výlet? K maličkým Pakleným ostrovům!

A aby těch ostrovů, ostrůvků a útesů nebylo málo, můžete se vydat na krásný výlet z Hvaru k nedalekým Smolným neboli Pakleným ostrovům. Jedná se o skupinu asi 11 malých ostrůvků a útesů, na kterých žije jen málo obyvatel, jejichž živností je zemědělství. Ostrovy jsou rájem pro výletníky milující přírodu a klid.

Největším ostrovem je Sveti Klement, kterému se také říká Velký ostrov. Svůj název dostal podle patrona všech námořníků sv. Klementa. Na Paklených ostrovech jsou krásné pláže – některé skalnaté, jiné oblázkové. Na ostrovy často vyráží také potápěči, neboť podmořský život je zde opravdu pestrý. Dostanete se sem lodí z hvarského přístavu.

Každý chorvatský ostrov je kouzelný, všude najdete pěkná místa, romantické zátoky a úchvatná starobylá městečka. Který ostrov je pro vás ten NEJ?

Dovolená na ostrově je skvělý zážitek
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2019, Kategorie : Chorvatsko