Dovolená na ostrově je skvělý zážitek


ubytování Chorvatsko

Pokud jezdíte do Chorvatska na pobřeží a ještě jste nebyli na žádném ostrově, měli byste to určitě napravit. Dovolená na ostrově je jiná. Člověk má pocit většího dobrodružství a čím je ostrov menší, tím jsou zážitky větší!

Chorvatsko má celkem 78 ostrovů, které mají rozlohu větší než 1 km². Většina z nich je obyvatelných a je možné se na nich ubytovat. Největším ostrovem Chorvatska je ostrov v Kvarnerském zálivu Krk, hned po něm následuje Cres, v závěsu je Brač a čtvrtý je Hvar.

Lošinj_Krivica

Už jen samotná cesta na ostrov je zážitkem. Především pro nás z vnitrozemí, kteří nemáme moře, je plavba trajektem zábavná a dobrodružná. Stát na palubě, sledovat vzdalující se břeh, užívat si vítr ve vlasech a na druhé straně vyhlížet naopak přibližující se krajinu neznámého ostrova. Zatímco pobřeží na pevnině nemá fakticky konec ani začátek, ostrov si můžete (pokud není příliš velký) projet celý křížem krážem, mířit z pobřeží na pobřeží, objevovat jeho zákoutí, vylézt na nejvyšší horu, užívat si pocit svobody!

3 ostrovy jedním vrzem: Cres, Lošinj Susak

Pokud ostrovy milujete, zkuste příště dovolenou na ostrovech Cres a Lošinj s výletem na ostrov Susak. Ze Zagorje na Istrijském poloostrově vás trajekt přepraví na ostrov Cres do Poroziny. Pokud projedete tento dlouhý ostrov celý, v městečku Osor se otočným mostem dostanete na ostrov Lošinj. Z hlavního města ostrova Mali Lošinj potom můžete výletní lodí navštívit nedaleký malý ostrov Susak, který rozhodně za návštěvu stojí. A proč? Protože je výjimečný!

Susak

Na rozdíl od okolních ostrovů a pobřeží tady totiž leží na dně bílý písek, takže si tu klidně můžete připadat jako někde v Karibiku. Také tu najdete jinou přírodu. Susaku dominuje vysoká zelená tráva, kterou vedou cesty k pobřeží. Je tu jedna hlavní vesnice, která na pobřeží svým vzezřením lehce připomíná exotický ostrov Kuba.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko

Hvar – perla Jadranu

O chorvatském ostrově Hvar toho bylo už napsáno mnoho a není se čemu divit. Tento ostrov v Jaderském moři si stále drží titul nejkrásnějšího ostrova této země. Najdete na něm krásná starobylá města a především luxusní pláže s křišťálově čistou vodou a kouzelné zátoky, kde si budete připadat jako v pohádce. O bonusu v podobě nejvíce slunečních dní v roce se snad ani nemusíme zmiňovat.

Paklené ostrovy

Kam z Hvaru na výlet? K maličkým Pakleným ostrovům!

A aby těch ostrovů, ostrůvků a útesů nebylo málo, můžete se vydat na krásný výlet z Hvaru k nedalekým Smolným neboli Pakleným ostrovům. Jedná se o skupinu asi 11 malých ostrůvků a útesů, na kterých žije jen málo obyvatel, jejichž živností je zemědělství. Ostrovy jsou rájem pro výletníky milující přírodu a klid.

Největším ostrovem je Sveti Klement, kterému se také říká Velký ostrov. Svůj název dostal podle patrona všech námořníků sv. Klementa. Na Paklených ostrovech jsou krásné pláže – některé skalnaté, jiné oblázkové. Na ostrovy často vyráží také potápěči, neboť podmořský život je zde opravdu pestrý. Dostanete se sem lodí z hvarského přístavu.

Každý chorvatský ostrov je kouzelný, všude najdete pěkná místa, romantické zátoky a úchvatná starobylá městečka. Který ostrov je pro vás ten NEJ?

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2019, Kategorie : Chorvatsko