Istrie: tipy, kam na prodloužený víkend


ubytování Chorvatsko

Nemáte moc dovolené a chtěli byste si užít v Chorvatsku alespoň prodloužený víkend? Istrie nabízí mnoho krásných míst, kde můžete zažít pár dní volna se vším všudy – s mořem, kulturou, historií i dobrým jídlem. Přinášíme tipy na to, kam vyrazit!

Rovinj

Istrie je poloostrov na severu Chorvatska a mezi Čechy je velmi oblíbený také díky tomu, že se sem autem od nás dostanete klidně i za 8 hodin. Večer vyrazíte a ráno se už můžete koupat v průzračné vodě Jaderského moře. Kam si to na Istrii namířit?

Chcete-li i romantiku a historii, vyberte si Rovinj

Populárním místem na Istrii je městečko Rovinj, které láká svou romantickou atmosférou. Je to skvělé místo pro zamilované páry i rodiny s dětmi. Město bylo osídleno ještě před Římany a okouzlí vás staré domy s barevnými fasádami. Městečko bylo vybudováno na malém  kopci, který dříve býval ostrov. Navštívit tu můžete kostel svaté Eufemie a pokud se od něj budete chtít vydat k městské bráně, zavede vás tam ulice Grisia, která je proslulá svými uměleckými galeriemi a ateliéry. Celá ulice i díky svým malbám, které jsou všude kolem, vypadá jako jedna velká umělecká galerie pod širým nebem. 

Rovinj

V Rovinj najdete skvělou městskou pláž a hned kousek od ní krásný zelený park, který nabízí skvělé možnosti procházek.

Pokud budete mít dost moře, vypravit se můžete na odpolední výlet do městečka Motovun, které leží ve vnitrozemí na kopci a je z něj překrásný výhled do okolí. Navštívit můžete také město Pula na jihu od Rovinj, kde si můžete užít trochu městského šrumu. 

Jde-li vám především o moře, zkuste Poreč, Novigrad nebo Umag

Umag, Poreč a Novigrad jsou oblíbená turistická letoviska, která najdete na severu západního pobřeží poloostrova. To hlavní, co nabízí svým návštěvníkům je krásné moře, pláže, bary, restaurace a pohodovou atmosféru. Je to ideální místo pro ty, kteří si potřebují pořádně odpočinout od každodenních starostí a jak se říká, na chvíli vypnout. Chcete se věnovat koupání, povalování na pláži, dát si vychlazený drink, něco dobrého k jídlu a večer si zajít na víno do historického centra, kde vládne pohoda? Tak tady vám bude dobře.

ČTĚTĚ:   Istrie získala další ocenění Lonely Planet! A co na ní milujete vy?
Poreč

Na výlet se můžete vydat podél pobřeží na jih směrem na Rovinj nebo to vzít do vnitrozemí a obdivovat krásu zapomenutých malých vesniček. 

Toužíte-li po klidu a noblesní atmosféře, vydejte se do Opatije

Na severu východního pobřeží leží překrásné městečko Opatija, které má lázeňského ducha, upravené ulice, honosné vily, romatickou promenádu podél moře a seženete tu dokonalou zmrzlinu. Pokud vás láká posezení v nablýskaných kavárnách s úžasnými výhledy na Jadran, koupání v čistém moři, procházky po hezkých ulicích a všudypřítomný klid, lepší místo na Istrii nenajdete.

Opatija

Na výlet vám všemi deseti doporučujeme cestu na jih podél pobřeží, kde budete projíždět malými městečky a užívat si krásné výhledy na Jaderské moře. Zastavte se třeba v Lovranu nebo Ičići a pochutnejte si na místních mořských plodech v některé z příjemných  restaurací u moře. A víte, co je zajímavé? Z Opatije do těchto městeček vede také pobřežní promenáda, která je dlouhá 12 km. Pokud rádi chodíte, můžete se sem vypravit i pěšky!

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2021, Kategorie : Chorvatsko