Istrie získala další ocenění Lonely Planet! A co na ní milujete vy?


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko na sebe strhává stále více pozornosti. Turisté, novináři i cestovatelé oceňují autenticitu této země i jejích obyvatel. Zdá se, že Chorvatsko v budoucnu nebude mít nouzi o nové návštěvníky, ani o ty, kteří zde už byli. Mnoho turistů se sem totiž velmi rádo vrací a možná mezi ně patříte i vy. Letos obzvláště vynikl jeden region. Poloostrov Istrie na severu země získal ocenění čtenářů turistického webového portálu Lonely Planet. Gratulujeme!

Není to poprvé, kdy Istrie získala nějaké významné ocenění. Koncem roku 2020 byla už po šesté za sebou vyhlášena nejlepším regionem na světě pro pěstování oliv. Nyní, na začátku roku 2021, ji vyhlášený turistický průvodce Lonely Planet označil za nejlepší komunitní destinaci.

Chorvatsko v hledáčku Lonely Planet

Celosvětově oblíbený průvodce Lonely Planet představil poloostrov Istrii poprvé svým čtenářům v roce 2011 v rubrice Best Travel jako jeden z deseti nejzajímavějších regionů na světě. Poté poloostrov obdržel v této kategorii druhé místo společně s takovými světovými destinacemi, jako jsou Shetlandské ostrovy, Americké západní pobřeží a australský Velký bariérový útese. V roce 2019 byla Istrie dokonce zařazena mezi deset nejlepších evropských destinací, což byl pro Chorvatsko také velký úspěch. A teď je tu rok 2021. Na základě hlasování uživatelů webu Lonely Planet získala Istrie cenu Best in Travel. O co jde?

O ceně Best in Travel rozhodují čtenáři a uživatelé webu slavného průvodce

Každý rok se v Lonely Planet rozdávají různé redaktorské ceny a ceny novinářů. Stejně tak důležité, a pro mnohé ještě víc než tyto, jsou ale právě ceny čtenářů. Tedy těch, kteří měli přímý kontakt a zážitky z dané destinace. Letos čtenáři Lonely Planet hlasovali ve 3 kategoriích – volili nejvíce rozmanitou, udržitelnou a komunitní destinaci.

ČTĚTĚ:   Recenze: Vila Jelena - Dovolená?

Nejlepší destinací pro svou rozmanitost se stalo Toronto, nejlepší destinací v udržitelnosti je pro letošní rok japonská Wakayama a jako nejlepší komunitní destinaci čtenáři zvolili právě chorvatský poloostrov Istrii.

Co čtenáři milují na Istrii nejvíce?

Čtenáři touto cenou ocenili především místní obyvatele, kteří jsou podle nich exrémně milí a vstřícní. Podle nich právě díky této komunitě lidí, která tu žije, mohou turisté zažívat nevšední zážitky. Hlasující si pochvalovali nejen možnosti, které nabízí místní aktivní cestovní ruch, ale také nabídku lokálních gurmánských specialit. Toto ocenění dokazuje to, že je Istrie extrémně kreativní a inovativní turistická destinace, připravená svým návštěvníkům každý rok nabídnout něco nového, vzbudit v nich zájem a motivovat je k tomu, aby sem příští rok zavítali zase.

A jak to máte vy? Co byste na Istrii ocenili a získala podle vás tuto cenu právem? Dejte nám vědět a inspirujte ostatní, aby tuto část našeho milovaného Chorvatska navštívili.

Jaká místa patří na Istrii mezi nejnavštěvovanější? Je to určitě historická Pula, nejjižnější město Medulin, romantické městečko Rovinj, Rabac nebo Labin a na severu letoviska Umag nebo Poreč.

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

3 Responses to Istrie získala další ocenění Lonely Planet! A co na ní milujete vy?

  1. Pro nás je Istrie pohádkové místo, obzvlášť jsme si zamilovali Kvarner- Lovran a to natolik, že se chystáme tam přesunout. Příroda, historie, nádherné moře, jídlo a úžasní lidé, tím se Istrie právem pyšní.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2021, Kategorie : Chorvatsko