Místa s písečnými plážemi. Do Chorvatska s dětmi!


ubytování Chorvatsko

Křišťálově čistá voda v moři je největší devízou chorvatského pobřeží. Co může mnohým turistům trochu kazit pobyt, jsou oblázkové a kamenité pláže, které tu najdete nejčastěji. Chodit po nich se dá prakticky jen v koupacích botách, a ty má ne každý rád. Bílý písek jako v Karibiku tady nehledejte, i když výjimky existují!

Pokud plánujete vyrazit do Chorvatska s dětmi, pravdou je, že ostré kamínky, ale ani oblázky nejsou to pravé ořechové hlavně pro ně. Písek je pro děti ideální. Nemohou se zranit, pohodlně se jim po něm běhá, můžou si hrát, stavět z něj hrady nebo do něj zahrabat tatínka…Nenechte se však odradit, i v Chorvatsku najdete písečné pláže. A my vám prozradíme kde!

písečná pláž

Ostrov Pag – pro děti jako stvořený

Je to tak, na ostrově Pag je písečných pláží hned několik, proto je tento chorvatský ostrov vždy doporučován jako destinace nejideálnější pro rodiny s dětmi. My konkrétně doporučujeme písečnou pláž u kaple sv. Nikoly u Povljany. Je tu opravdu jemný písek a samozřejmostí je i sprcha. Další písečnou pláž najdete v zátoce s exotickým názvem Modrá laguna nedaleko letoviska Vlašici.

Nesmíme samozřejmě opomenout ani známou a velmi oblíbenou pláž s názvem Čista plaža, kterou mnoho turistů považuje za jednu nejhezčích v celém Chorvatsku. Jemný píseček ale není zaručen, mnohdy se zde setkáte s pískem smíchaným s oblázky. Přesto stojí za vyzkoušení, pokud se už na ostrově budete nalézat. Na Čiste plaži to žije tím pravým dovolenkovým životem. Nechybí tu bar, který ocení rodiče, ani půjčovna šlapadel, kterou zase ocení trochu starší děti. Pláž najdete poblíž letoviska Mandre.

A teď přejdeme k tomu Karibiku. Výše jsme uvedli, že Karibik v Chorvatsku nemáte očekávat, až na výjimky. A tady to je. Takovou výjimkou může být právě pláž Planjka v letovisku Stará Novalja. Jemný písek, rákosí na střechách, průzračná voda.. co víc si přát? Jistě, třeba trampolínu, skluzavku nebo šlapadla pro děti. To všechno tady ale najdete také!

ČTĚTĚ:   Vodice: Atraktivní městečko pro úžasnou dovolenou

I ostrovy Hvar, Krk nebo Brač mají svoje písky

Nejen na Pagu najdete písečné pláže. I na jiných chorvatských ostrovech budete mít tu čest. Na ostrově Hvar jsou to například pláže u turistického městečka Jelsa. Jedná se o pláže s názvy Mina a Malo a Velo Grebišće.

Na ostrově Krk můžete trávit dny na jedné z nejdelších a také nejvyhledávanějších pláží v Chorvatsku, na pláži v letovisku Baška. Ne celá je tvořena pískem, ale tam, kde není, najdete mix písku a oblázků. Obecně je velmi doporučovaná rodinám s dětmi.

I Brač má své eso v rukávu. Je jím pláž Lovrečina nedaleko letoviska Postira. Luxusně jemný písek je na pláži i na mořském dně. Pláž vyniká i pozvolným vstupem do moře, takže pro děti značka Ideál! Bonusem je krásná příroda všude okolo.

Omiš pláž

Chorvatské pobřeží nezůstává pozadu

Zatím jsme zmiňovali pouze ostrovy. To však neznamená, že pobřežní letoviska jsou o písečné pláže úplně ochuzena. Písek si můžete užívat například na Omišské riviéře v letovisku Duće. Na Zadarské riviéře je to více než 1 km dlouhá pláž Iza Banja, a to v letovisku Sveti Filip i Jakov. Na poloostrově Pelješac se nabízí krásná písečná pláž Trstenica. Nemusíte s námi souhlasit, že je stoprocentně písečná a budete mít pravdu. Někdy se tu objevuje směs oblázků a písku, přesto je pro děti naprosto skvělá.

Jak vidíte, možností je více než dost. Máme prostě velké štěstí, že má Chorvatsko tolik pláží! My už se těšíme na léto a co vy?

 

levné apartmány Pag
Ubytování na Pagu

One Response to Místa s písečnými plážemi. Do Chorvatska s dětmi!

  1. Leňa Pánová

    Ondřej Lžičař

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2019, Kategorie : Chorvatsko