Na kole po Chorvatsku – tipy na krásná místa


ubytování Chorvatsko

Čas dovolených se blíží a určitě už přemýšlíte, jak svou dovolenou letos pojmout. Pokud jste vášnivý cyklista (nebo cyklistka) a navíc milujete čisté moře, krásnou přírodu a relativní klid, vydejte se do Chorvatska. S kolem si můžete projet krásné ostrovy v Jaderském moři nebo se projíždět na pevnině podél pobřeží. Pro ty odvážné máme také tip na cyklovýlet do hor. Možností je hodně, největší problém teď bude, jakou z nich zvolit!

Na kole po Makarské riviéře

Makarská riviéra je vyhlášenou letní destinací nejen mezi českými turisty. 60 kilometrů dlouhý pás pláží a příjemných letovisek, kterým dominuje nádherné moře a z druhé strany majestátní štíty pohoří Biokova, si zamiluje každý, kdo tuto oblast jednou navštíví. Na Makarské riviéře se dá velmi dobře jezdit na kole. A užívat si můžete pohodovou jízdu po pobřeží nebo výšlapy do hor.

Makarska

Jako skvělé startovní a zároveň cílové místo poslouží letovisko Makarska nebo Brela. Pěkným výletem pro nenáročné cyklisty je právě cesta z Makarské do Brely a zpět přes Bašku vodu a Promajnu: perfektní výlet pro celou rodinu spojený s koupáním! Ti co si chtějí dát více do těla, mohou z Makarské vyrazit směrem do kopce k botanické zahradě a zpět jinou trasou. A těm, kterým ani toto nebude stačit, doporučujeme rovnou cyklovýlet na nejvyšší horu pohoří Biokovo sv. Jiří. Překonáte úctyhodných 1760 výškových metrů? Pokud ano, rozhledy budou stát za to!

Vyměňte raft za kolo!

Makarská riviéra začíná na severu u města Omiš, kde se vlévá řeka Cetina do moře. O tomto oblíbeném letovisku jste už jistě slyšeli. Hodně vzrušeně o něm hovoří především raftaři, kteří míří právě sem. Sjezd Cetiny na raftu je totiž vyhlášenou atrakcí daleko za chorvatskými hranicemi. Můžete ale nechat raft raftem a šlápnout pořádně do pedálů. I tady vedou zajímavé cyklostezky, které vám ukážou krásnou řeku a působivou okolní přírodu v celé své kráse. Bude to trochu do kopce a bude to možná trochu bolet, ale o to přeci jde! Po rovině umí jezdit každý!

ČTĚTĚ:   Dobrodružství v Chorvatsku: tady se nudit nebudete

Chorvatské ostrovy lákají nejen k pohodě u vody, ale také k objevování!

Hvar

Ostrovy jsou hlavní devízou Chorvatska. Mají své kouzlo, jinou atmosféru než pobřeží na pevnině. Je pravda, že jejich krásy můžete objevovat cestováním ve svém vlastním voze. Nastoupit, svézt se, kdekoliv vystoupit, vykoupat se, najíst se, nasednout a zase jet o dům dál. Autoturistiku máme rádi všichni! To samé ale můžete zažít i na kole, jen se u toho trochu zapotíte.

Kde to jde, nevynechejte výšlap na nejvyšší horu. Na vrcholku si budete připadat jako by vám ostrov ležel u nohou. A on taky vlastně ležet bude! Cesty podél pobřeží (pokud jsou) představují zase pohodový výlet po zapomenutých zátokách a malých opuštěných plážích.

Na všech chorvatských ostrovech, kam mají auta vjezd povolen, najdete i cyklostezky vhodné pro kola. Například ostrov Hvar je na kole opravdu kouzelný. Najdete tu cyklotrasy všech obtížností a můžete si dát pěkně do těla, protože Hvar placka vážně není!

Brač

Ani takový ostrov Brač cyklisty nemůže zklamat. Vyjeďte na Vidovu goru, která leží ve výšce 780 m. n. m. a pořádně se rozhlížejte. Takový pocit svobody můžete zažít jen na nejvyšším vrcholku a jen v případě, že ho zdoláte vlastními silami!

Dalšími oblíbenými ostrovy je například Korčula nebo Lošinj a Cres v Kvarnerském zálivu.

Dovolená v Chorvatsku může mít mnoho podob. Jachty, rafty, vodní sporty, cyklistika, lezení po skalách, turistika i pohodička na pláži – stačí si jen vybrat, jaký styl si zvolíte. Nebo to namixujte a vyzkoušejte všechno! Chorvati a jejich krásná země jsou připraveni vám splnit všechna vaše přání a udělat maximum pro to, abyste se sem stále vraceli. A věřte, že určitě budete.

 

levné apartmány Brač
Ubytování na Brači

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2018, Kategorie : Chorvatsko