Národní parky v Chorvatsku navštívilo přes 2 miliony lidí


ubytování Chorvatsko

Podle oficiálních statistik navštívily za prvních devět měsíců roku 2011 chorvatské národní parky 2,12 miliony návštěvníků. Z nich téměř 90 procent byli zahraniční turisté.

Z osmi národních parků v Chorvatsku jsou nejvnavštěvovanější Plitvická jezera. Jeho krásy obdivovalo přes milion návštěvníků. Z tohoto počtu jich nejvíce připadá na letní měsíce: jen za červenec a srpen bylo evidováno téměř 700 tisíc domácích i zahraničních turistů. V porovnání s předchozím rokem se návštěvnost zvýšila o více než 100 tisíc.

Národní parky Chorvatsko

Národní parky Chorvatsko

V pořadí pak následuje Národní park Krka (652 tisíc), Národní park Brijuni (143 tisíc), Národní park Paklenica (107 tisíc), Národní park Mljet (93 tisíc), Národní park Kornati (82 tisíc), Národní park Risnjak (17 tisíc) a Národní park Severní Velebit (17 tisíc).

Z dalších přírodních a kulturně historických turistických atrakcí na pobřeží se na prvních příčkách v návštěvnosti umístily: městské hradby v Dubrovníku (645 tisíc), římský amfiteátr v Pule (270 tisíc), ostrůvek Lokrum u Dubrovníku (197 tisíc) a zátoka Telašćica na ostrově Dugi otok (103 tisíc).

Národní parky v Chorvatsku navštívilo přes 2 miliony lidí
5 (100%) 1 hlas[ů]
ČTĚTĚ:   Sljeme bude hostit Světový pohár
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko, Magazín