Nejlepší šnorchlování: populární spoty chorvatského pobřeží


ubytování Chorvatsko

Baví vás šnorchlovat a rádi byste tuto aktivitu spojili se svou letní dovolenou? Chorvatsko je v tomto případě ideální evropská destinace. Moře je tu krásně čisté a podmořský život velmi pestrý. Přinášíme tipy na některé z oblíbených šnorchlovacích lokalit chorvatského pobřeží.

Než se však vydáte za svým šnorchlovacím dobrodružstvím, připomeňte si základní pravidla, která byste měli dodržovat. Nejdříve je potřeba pořídit si kvalitní vybavení. Mezi základ patří maska, šnorchl a ploutve. Novou masku předem odmastěte, aby se vám nemlžila. Stačí ji umýt v prostředku na mytí nádobí a nechat přes noc uschnout. Při samotném šnorchlování se nikdy nedotýkejte podmořských rostlin ani živočichů. Zasáhnete tak do jejich přirozeného prostředí a i když se to na první pohled nemusí zdát, může to mít pro živočichy i rostliny devastující účinky. Nechtěně je zraníte a narušíte tak přirozenou rovnováhu podmořského světa.

Brijuni

Národní park Brijuni je skvělé místo na šnorchlování. Nachází se nedaleko Puly a vyniká pestrým podmořským světem i z toho důvodu, že tu je od 80. let 20. století omezen rybolov. Proto je tu pomořský život mnohem bohatší než kdekoliv jinde v Chorvatsku. Kromě spoustu druhů ryb tu můžete spatřit i delfíny, kraby, vzácné chráněné mušle, ježky i potopené římské ruiny.

Mys Kamenjak

Nedaleko Puly najdete ještě jedno místo na šnorchlování, které vás bude bavit. Na nejjižnějším cípu Istrie leží mys Kamenjak. Tento krásný park je rájem pro objevování všeho druhu. Jsou tu malé jeskyně, ve kterých se můžete vykoupat, dole na pobřeží můžete s trochou štěstí také zahlédnout delfína, ale určitě se tu setkáte s tuleni středomořskými, kteří tyto břehy okupují. Nasaďte šnorchl a potopte se k mořským ježkům a spoustě pestrobarevných ryb, které se ve zdejších vodách hojně vyskytují. Skalnatý terén nabízí také skvělá místa pro potápění a narazit můžete i na zkamenělé stopy dinosaurů. Mys Kamenjak zkrátka zaručuje celodenní zábavu pro každého.

ČTĚTĚ:   Veletrh sušené šunky prosciutto na Istrii

Ostrov Vis

Moc dobře uděláte, pokud si svou dovolenou naplánujete na nádherném ostrově Vis. Nabízí se tu spoustu možností, kde si zašnorchlovat a poznat nádheru pod hladinou moře. Vis je oblíbeným ostrovem pro vynikají jídlo, víno a přírodní bohatství. A to podmořské nevyjímaje. Některá z nejlepších míst pro šnorchlování najdete na jižním pobřeží, kolem odlehlé zátoky Stiniva s oblázkovou pláží a tyrkysovými vodami, kterou obklopují nádherné útesy.

Působivá Makarská riviéra

Makarská riviéra

Na Makarské riviéře se dá dělat všechno a i pro šnorchlování jsou tu skvělé podmínky. Najdete tu téměř 30 skvělých míst s úžasným podmořským světem. Zavítejte třeba do Tučepi, kde mezi mnoha mořskými živočichy můžete obdivovat i mořské hvězdice a chobotnice.

Paklené ostrovy

Paklené ostrovy

20 minut jízdy lodí z ostrova Hvar se dostanete na kouzelné Paklené ostrovy, souostroví, které tvoří více než 20 ostrovů a menších ostrůvků. Právě toto souostroví je rájem šnorchlařů. Jsou tu krásné pláže s průzračně modrou vodou a skvělou podmořskou viditelností. Proto se jedná o další z top míst na šnorchlování a potápění v Chorvatsku. Místní vody jsou jedny z nejbohatších na rostliny a živočichy na pobřeží Jaderského moře. Úžasné jsou také podvodní jeskyně Ujedinjeno Gasko.

Nejlepší šnorchlování: populární spoty chorvatského pobřeží
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2024, Kategorie : Chorvatsko