Podzimní dovolená v Chorvatsku: Šibenik a okolí


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí, která dokáže okouzlit v každou roční dobu. Podzim je úžasný tím, že vyčaruje paletu krásných barev a přináší do přírody i měst zvláštní klid. Září v Chorvatsku ještě může být nasáklé letní atmosférou, od října dál už je ale slunce níž, paprsky nejsou tolik silné, voda v moři už není ke koupání a přichází klidné, romantické období jako dělané pro ty, kteří toužit poznat krásy této země bez veder, davů turistů a úplně v jiné perspektivě.

Chorvatsko v sezóně a mimo ni je diametrálně odlišné. Zatímco v létě je všude živo a je v podstatě jedno, kam se vypravíte, po zbytek roku, kdy turisté do země příliš nezavítají, jsou mnohá místa jako bez života. Kam je nejlepší se na podzim vypravit? Máme pro vás skvělý tip!

Šibenik

Nádherný Šibenik

Šibenik. Toto krásné město v severní Dalmácii by měl navštívit každý, kdo má Chorvatsko rád. Přestože je v zemi spoustu malebných měst s historickými centry, Šibenik je jiný. Je jedinečný svou polohou. Leží v místě, kde se řeka Krka vlévá do moře. První zmínka o tomto městě pochází už z roku 1066, ale archeologické nálezy hovoří o obydlení dávno před tím.

Šibenik je skvělé navštívit právě v podzimním čase, protože umožňuje svým návštěvníkům v příjemnějším počasí (není takové horko) navštívit všechny památky města a vydat se na objevné procházky a túry do přírody. Podzim je dobrá volba například i pro výlet na překrásné ostrovy Kornati.

dovolená v chorvatsku

Kornati – jako z jiného světa

Traduje se, že souostroví Kornati stvořil bůh. Legenda praví, že nedaleko Šibeniku vyhodil do vzduchu několik kamenů, které napadaly v podobě ostrovů do moře. Můžete jich tu napočítat celkem 140, z nichž je necelá devadesátka součástí národního parku. Ze Šibeniku sem vyplouvají lodě na jednodenní výlety a vězte, že takový zážitek stojí za to. Jen si představte, že proplouváte magickým labyrintem vápencových a křídových ostrovů po průzračně čistém moři. Největším ostrovem je Kornat, který je pouhých 25 metrů dlouhý a necelé 3 metry široký. Všechny ostrovy v Kornatech patří do soukromého vlastnictví. Majitelé tu mají své olivové háje i vinohrady, ale v parku nenajdete jediný dům, je zakázáno zde stavět.

ČTĚTĚ:   Biograd na Moru: nádherné místo s novým zábavným parkem

Vodopády Krka

Výlet k vodopádům na řece Krka

Ze Šibeniku se můžete také vydat k nádherným vodopádům na řece Krka. Národní park představuje oblast řeky od Kninu po Skradin a stojí za to ho navštívit také právě mimo sezónu. Sice se tu nevykoupete, ale budete si moci vychutnat sílu a krásu zdejší přírody.

Nejkrásnější a nejnavštěvovanější jsou Skradinské vodopády, které padají celkem přes 17 teras. Nejmohutnější bývají na jaře a začátkem léta, ale velkolepou podívanou představují i na podzim. Skradinské vodopády jsou považovány za jedny z nejkrásnějších krasových vodopádů v celé Evropě.

Severní Dalmácie ukrývá spoustu krásných míst, která stojí za objevování a podzim je k tomu naprosto ideální roční období.

 

levné apartmány Šibenik
Ubytování v Šibeniku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2018, Kategorie : Chorvatsko, Severní Dalmácie - Zadar