Poznáváme Slavonii a Baranju


ubytování Chorvatsko

Slavonie se nachází mezi řekou Sávou, Drávou a Dunajem. Celá oblast Slavonie je zvlněná nížina zasazená do kopce, které pokrývají husté, bujné lesy a vinice. V dřívějších dobách se zde nacházeli mokřady, které vznikaly především díky již zmíněným řekám.

11122Území Baranje je vytyčeno do tvaru trojúhelníku na severovýchodě, díky cípu řeky Dráva či Dunaj a kolem maďarské hranice. Okolo nížin se táhnou kukuřičná a obilná pole, kolem kopců se naopak pyšní vinohrady a zdejší víno je velmi chutné. Během jara a podzimu se v jižní části oblasti Baranju vylévá řeka a vznikají zde značné mokřady a bažiny, které jsou součástí národního parku Kopački Rit.

Národní park je chloubou Chorvatska a ukrývá v sobě přes stovku ptačích druhů včetně velmi vzácného čápa černého, ale i ostatní divokou zvěř. Na pravém rameni řeky Dráva se nachází správní středisko Slavonie, Osijek. Ten je známí svými širokými třídami, parky, domy v architektonickém stylu Vídně z 19. století a impozantní neogotickou katedrálou. Kromě těchto památek, můžete v Osijeku navštívit i muzeum Slavonie, která vystavuje geologické, řecké, římské a ilyrské předměty. Za návštěvu jistě stojí i kostel sv. Petra a Pavla, který byl postaven během neogotického období a byl navržen architektem Franzem Langenberg .

Celý kostel zdobí čtyřicet vitráží, které vytvářejí úžasný dojem. Pokud máte rádi kulturu se vším všudy a máte čas, určitě se zajděte podívat do chorvatského národního divadla, postavená v 19. století v maurském stylu. K vidění je zde mnoho divadelních a operních představení. Hlavní sezóna probíhá od září do května. Během celého roku, pak zde probíhá spoustu festivalů a tradičních jarmarků, které vám přiblíží historii oblasti Slavonie a Baranju, ale zároveň vás seznámí i s dnešním stylem života Chorvatů.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Stará tradice s moderním puncem - Varaždinske Toplice
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2014, Kategorie : Magazín