Tipy na letoviska pro dovolenou s dětmi


ubytování Chorvatsko

Malé děti moře milují. Pokud s nimi plánujete vyrazit do Chorvatska, je potřeba se pořádně rozmyslet, jakou destinaci zvolíte. Ne všechna místa jsou pro děti totiž na chorvatském pobřeží vhodná.

Chorvatské pobřeží se vyznačuje velkou členitostí a především skálami a většími kameny. Většinou se u oblíbených turistických letovisek nachází pláže kamenité nebo oblázkové. Jedná-li se o malé oblázky, neměl by to být problém ani pro vaše děti. Avšak mnohem příjemnější je samozřejmě písek. Nemusíte však zoufat, i písčité pláže v Chorvatsku najdete. Není jich sice mnoho, ale zase na druhou stranu o jehlu v kupce sena se také nejedná.

Při výběru vhodných míst pro vaše děti také berte v potaz to, jak prudce břeh klesá. V případě písečných pláží se však většinou jedná o velmi pozvolný vstup do moře. Kde je písek, tam také nejsou ježci, což je další dobrá zpráva. A nakonec vám velmi doporučujeme, abyste volili pláže s dobrou vybaveností. Vybírejte takové, kde je občerstvení, dětské hřiště nebo jiné atrakce, které vaše děti zabaví. Ani půjčovna lehátek a slunečníků by nebyla od věci.

Níže vám přinášíme tipy na turistická letoviska, v jejichž blízkosti najdete skvělé pláže pro děti. Užijí si to tam nejen ony, ale také vy.

Istrijský poloostrov: Medulin

Istrie je u nás Čechů velmi oblíbená především kvůli blízké vzdálenosti od hranic České republiky. Také pokud cestujete autem s dětmi, jistě výhodu této části Chorvatska oceníte. Nejoblíbenější písečnou pláží je Bijeca, která má opravdu pozvolný vstup do vody. Samotné město Medulin leží pouhých 15 kilometrů od Puly a představuje tak klidnou a pohodovou alternativu k ubytování, pokud chcete být tomuto úžasnému městu poblíž. A co víc, můžete se odtud vypravit na výlet do aquaparku istralandia, který se nachází v Novigradu a kam jezdí pravidelné autobusové linky.

ČTĚTĚ:   Jaké doklady potřebujete při cestě do Chorvatska?

Istrijský poloostrov: Umag

Na istrijském poloostrově ještě zůstaneme. Příjemnou destinaci pro dovolenou s dětmi představuje městečko Umag, kde se nachízí písečné pláže Laguna Stella Maris a Sol Polynesia. I tady můžete být s dětmi v klidu, neboť vstup do vody je také pozvolný. Pobřeží je lemováno stromy, které tu vytváří přirozený a tolik požadovaný stín. Pláže jsou skvěle vybavené a najdete se tu i zábava pro děti.

Prázdniny na ostrovech Rab a Krk

Ostrov Rab je pro děti jako stvořený. Nejoblíbenějším letoviskem je Lopar, kde se nachází ty nejznámější pláže: Sahara, Rajska Plaža a Ciganka. Nebudete-li spokojení s těmito velkými plážemi, zahrajte si na dobrodruhy a najděte si jinou malou plážičku v některé z mnoha písečných zátok.

Ani na ostrově Krk si nebudete připadat bezradní. Neleží tu sice jemný písek, ale místní Vela Plaža je složena převážně z drobných kamínků a hrubého písku, což pro děti nebývá obvykle žádný velký problém. Velu Plažu najdete v oblíbeném letovisku Baška a má celkovou délku něco okolo 2 km. Dalším letoviskem na ostrově je Malinska. Tady najdete příjemnou oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře. Na jedné její části však leží písek, kde si vaše malé ratolesti budou moci dosyta vyhrát.

Dalmácie: Biograd na Moru a Omiš

Toto příjemné letovisko je u českých turistů velmi oblíbené. V jeho okolí najdete rovnou několik písečných pláží. Nejoblíbenější je však ta oblázková – Dražica – ale i tady si děti mohou v klidu hrát i se bezpečně koupat. Najdou tady zábavu na pevnině v podobě trampolín a ve vodě v podobě vodních skluzavek. Pláž je skvěle vybavená pro trávení celého dne.

Omiš pláž

Poslední letovisko, které nesmíme vynechat je Omiš. Původně pirátské město má bohatou historii a překrásnou sceneriii. Je to právě tady, kde se divoká řeka Cetina vlévá do moře. A díky této řece, která která s sebou nese písek, jež se usazuje v zátoce, najdete v Omiši několik písečných pláží. Magnetem pro rodiny s dětmi bývá také dobrodružný Dinopark, z kterého jsou nadšené všechny děti.

ČTĚTĚ:   Chystáte se na Makarskou riviéru? Metković přidejte na seznam povinných výletů!

 

levné apartmány Krk
Ubytování na Krku

Tipy na letoviska pro dovolenou s dětmi
5 (100%) 1 hlas[ů]

One Response to Tipy na letoviska pro dovolenou s dětmi

  1. Zdeňka Lucáková

    Murter, pro děti pecka

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2018, Kategorie : Chorvatsko