Vlakem z Čech do Chorvatska: dobrá volba!


ubytování Chorvatsko

Myslíte si, že je nejlepší nebo snad jediná možnost, jak se dostat do Chorvatska, vlastním vozem? Možná se pletete. Mnoho lidí využívá vlak, právě proto, že tento způsob dopravy považuje za nejpříjemnější a navíc plný neopakovatelných zážitků. Pokud toužíte po novém dobrodružství, nechte pro jednou svůj vůz v garáži a vydejte se k Jadranu vlakem!

Ti, kteří využívají vlak, k tomu mají své důvody. Prvním z nich je dlouhá cesta autem, kdy v případě, že vás nemá nikdo vystřídat, je často nutné někde po cestě přespat. Z toho plynou další náklady nebo nepohodlné nocování v automobilu. Navíc je cesta poněkud monotónní a nudná – neustále vás povede po nezáživné dálnici.

Z Prahy nebo Brna v letní sezóně vyráží vlaky každý den do Splitu přes Vídeň. Kromě Splitu může být vaší destinací Rijeka nebo Opatija v případě, že pojedete přes Mnichov, kde přestoupíte. Tento vlak jede z Prahy, Plzně a Domažlic. Mimo hlavní sezónu jezdí vlak do Splitu každý den kromě víkendu.

Kolik zaplatíte za cestu?

Jednosměrná jízdenka Praha-Rijeka vychází na 1200 Kč, za spojení Praha-Split přes Vídeň zaplatíte 1 900 Kč. Po celý rok také můžete využít vlakové spojení z Prahy, Plzně a Domažlic přes Mnichov do Záhřebu od 1200 Kč.

Vlakové spojení Praha-Rijeka přes Mnichov

Při své cestě za blankytně čistým Jaderským mořem můžete využít odpolední spojení do Mnichova a tam přesednout na přímý noční vlak na Istrii do Opatije nebo Rijeky. Z Prahy vlak vyráží v 17:33, v Plzni je v 19:10 a v Mnichově ve 23:20. Ve 23:35 odjíždí z Mnichova německý vlak a v Rijece jste v 9:25, o 20 minut dříve v Opatiji. Pěkně odpočatí se buď můžete ihned vydat dál, kam vás vaše srdce táhne, nebo zůstat na Istrii.

ČTĚTĚ:   Štědrý den Zorana Horvata

Na cestu zpět se vyráží ve 20:50 z Rijeky, v 6:10 jste v Mnichově, což není vůbec špatný čas. Odtud vám to jede v 6:42 do Plzně a dále do Prahy, kde budete ve 12:31.

vlakem do Chorvatska

Vlakové spojení Praha-Split přes Vídeň

Možností, jak se dostat více na jih až do slunečného Splitu, je nasednout v Praze nebo v Brně do vlaku railjet jedoucího do Vídně. Odtud vlakem EuroCity Croatia do Zagrebu a poté chorvatským nočním vlakem do Splitu. Z Prahy vyráží vlak v 10:51 a ve Vídni je ve 14:49. Za 10 minut vám pak pojede vlak do Zagrebu, kde přestoupíte ve 22:41 na noční vlak do Splitu. Kola by měla zaskřípat v této cílové stanici v 6:45, což je ideální čas na první chorvatskou snídani a dobrou kávu za zpěvu racků.

Odjezd zpět do naší české kotliny je v sezóně každý den ve 21:43. V Zagrebu budete v 5:46, což sice není ideální doba na vstávání o dovolené, ale pamatujte, že může být ještě hůř. Takže stihnete kávičku, dáte si něco k snědku, protáhnete se a pojedete dál. Ve Vídni budete ve 14:02 a v 15:10 vám to jede směrem na Prahu. Hodinku na nádraží hravě zvládnete. V Brně je vlak v 16:36 a v Praze v 19:07. Ideální čas na vychlazené české pivo a zhodnocení nového dobrodružství!

Jak vidíte, cesta vlakem zaručuje zajímavý výlet. Můžete se seznámit s novými lidmi, máte spoustu času na povídání, čtení nebo pozorování okolního dění. Nezdá se vám to lepší než sledovat 9 hodin upřeně dálnici? Pokud přeci jen netoužíte po vlaku ale nechcete jet vlastním vozem tak mrkněte na další možnost v našem článku Autobusem do Chorvatska.

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

15 Responses to Vlakem z Čech do Chorvatska: dobrá volba!

 1. Ivana Brizgalová Čížková

  Lepší by byl autovlak. Škoda, že už nejezdí…

 2. Jan Pícha

  no nevim, cenove silene a doba cesty velmi dlouhá.

 3. Selma Bouvierová

  Je pravda, že zážitek to byl….. Obzvlášť když jsem jela z Chorvatska do Čech a kolem chorvatsko-slovinské hranice stál vlak skoro půl hodiny bez lokomotivy. Ale celá ta cesta byla zajímavá.

 4. Mirek Zach

  No jo,ale to abych si vzal dva dny dovolrnè navíc.

 5. Petr Chlumecky

  Jiří Krejza Plzeň – Praha , Praha – Vídeň , Vídeň – Záhřeb , Záhřeb – Split

 6. Petr Chlumecky

  Jiří Krejza Plzeň – Praha , Praha – Vídeň , Vídeň – Záhřeb , Záhřeb – Split

 7. Miroslav Enzmann

  Já byl autem třikrát a vždy bez problémů,vlakem si to nedokážu představit, už jen kvůli tomu, že autem je to o dost rychlejší.

 8. Jiří Schneider

  Každému vyhovuje něco jiného. Nedám dopustit na auto. Člun, fotovýbavu včetně dronu a jiné vlakem neodvezu a za ty 4 litry navíc (psáno výše) si udelam nekolik výletů včetně obědů.

 9. Martin Zálešák

  Škoda že už nejezdí z ČR autovlak. Převoz motorek by byl hned jednodužší 🙁

 10. Vladimír Šraier

  Jede to strašně dlouho. Je potřeba PODSTATNĚ zrychlit.

 11. Jan Ax

  Vlakem do Tater bych napriklad uvazoval, ale do jugosky? O vice jak 50% drazsi, casove dojedu o 12 hodin pozdeji nez autem a kdyz se dotrepu do Splitu, tak co potom? To dava smysl jen pro nadrazaky, masochisty, duchodce nebo pro par jedincu, co maj fobii z auta.

 12. Janka Čimová

  Presne veeeelmi drahe a dlha cesta.

 13. Martin Drab

  včera tady v Lice stál vlak přes osm hodin v lese kvůli napadanému sněhu. Za celou dobu se k nim nikdo nedostal. V létě sníh asi nebude, ale nevím…. :-O

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko