Za vínem do Chorvatska? Využijte organizované výlety!


ubytování Chorvatsko

Víno se pěstuje téměř po celém Chorvatsku a ve všech regionech najdete vinice a vinohrady, které si zaslouží návštěvu. Existuje tu spousta organizovaných výletů, díky kterým poznáte překrásnou chorvatskou přírodu a zároveň ochutnáte lahodná vína.

Podzim v Chorvatsku je úžasný. Můžete tu zažít spoustu nových a zajímavých věcí a obdivovat u toho tajemné barvy přírody. Pokud jste během sezóny skeptičtí k organizovaným výletům a raději si jedete po své trase, dejte jim šanci třeba teď na podzim. Není už takové dusno, všude je méně lidí, ceny jsou nižší, místní jsou po hektické sezóně více uvolnění. Máme pro vás několik tipů na výlety, díky kterým poznáte unikátní místa.

Krka
Krka

Výhody organizovaných výletů

Organizované výlety nejsou pro každého, ale mají spoustu výhod. Nemusíte se vůbec o nic starat, dostanete se často do míst, která byste stěží našli sami, odpadne vám stres s vyhledáváním míst, dozvíte se zajímavosti, které byste se jinak možná nikdy nedozvěděli.

Existuje velké množství organizovaných výletů po celém Chorvatsku a najdete je v každém turistickém letovisku. Můžete si vybrat takový výlet a v takové délce, jaká vám bude vyhovovat. Máte rádi víno? Ochutnávky vín patří právě mezi ty speciální zážitky, které stojí za to a my vám přinášíme malou inspiraci na nezapomenutelné výlety.

Šibenik a Krka

Pokud se ubytujete ve Splitu, máte tu skvělou možnost poznat krásy města Šibenik a úžasný NP Krka během jednoho organizovaného výletu. V rámci něj poplujete lodí do Skradinu, kde ochutnáte několik výjimečných vín.

Dubrovník
Dubrovník

Dubrovník a pobřeží

Ideální dobou pro návštěvu Dubrovníku je mimo sezónu. Jedině tak si můžete krásy města užít v příjemnějším počasí a v menším davu turistů. Je to také skvělá příležitost pro nevšední dobrodružství. Vyrazit můžete na organizovaný výlet, který vás při západu slunce vezme na kajaku podél pobřeží. Navštívíte jeskyně a prázdné zastrčené pláže, na které se s klasickými loděmi nedostanete. Můžete se potápět, plavat a šnorchlovat a také ochutnat místní vína.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Pollux - Skvělá dovolená
Korčula

Ochutnávka vín na ostrově Korčula

Nádherný ostrov Korčula je plný vinic, které by byl hřích nenavštívit. Udělejte si zábavný den a vydejte se na ochutnávku vín po ostrově. Dá se tu sehnat organizovaný výlet, díky kterému se dostanete do rodinných vinohradů a ochutnáte místní vína, med a jiné speciality. Seznámíte se s místními producenty a navštívíte nejikoničtější místa ostrova s překrásnými výhledy.

Vinice na Hvaru

Nezapomenutelné vinohrady na Hvaru

Oblíbený ostrov Hvar je hojně navštěvovaný také mimo sezónu. Je to skvělá doba pro jeho objevování mimo pláže. Stále si můžete užívat sluníčka a přitom zažívat dny plné nových dobrodružství. Jedním z nich může být výlet po vinohradech. Pokud máte rádi dobré víno, vydejte se do těch nejzajímavějších vinných sklepů, která byste stěží bez místního průvodce našli.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2023, Kategorie : Chorvatsko