Istrie: znáte ta nejlepší místa na šnorchlování?


ubytování Chorvatsko

Pokud jde o šnorchlování, představuje Chorvatsko podmořský ráj. Křišťálově čistá voda, velké množství mořských živočichů a dokonce i ponořené starověké ruiny dělají z této země ideální místo pro šnorchlování.

Obecně patří mezi nejlepší místa Makarská riviéra, ostrov Vis, Pakleni ostrovy a některé lokality na Istrii. A právě tam vás chceme vzít. Jestli letos plánujete Istrii navštívit, byla by škoda o nich nevědět.

Pláž Prirodno v Pule

Máte cestu do Puly? Vezměte si šnorchl a až se dostatečně pokocháte historickými skvosty ve městě, vydejte se objevovat život pod mořem.

Skvělé místo pro šnorchlování najdete přímo v Pule. Hledejte skalnatou pláž, která se jmenuje Prirodno. Najdete ji na východním pobřeží kempu Arena Stoja na stejnojmenném poloostrově. Jedná se o jedinečné místo v Pule, které nemůžete minout. Jsou tu tři polootevřené jeskyně, z nichž dvě jsou prostoupeny mořem a hlavní dominantou je kamenný most. Právě u něj je nejlepší s potápěním začít.

Obdivovat tu můžete houby, mechovky a určitě neminete malý korálový háj. Malí šneci zdobí skály svými neuvěřitelnými barvami a společnost vám tu budou dělat drobné modré rybky, pražmy, humr nebo pyskouni.

Kamenjak
Kamenjak

Národní park Brijuni a poloostrov Kamenjak

Pokud budete trávit dovolenou poblíž Puly, nenechte si ujít příležitost potopit se do úžasných vod se šnorchlem u poloostrova Kamenjak. Samotné koupání v nádherně čisté vodě v okolí tohoto ohromujícího mysu je krásný zážitek. Moře na nejjižnějším cípu Istrie je známé svým neuvěřitelným systémem podvodních jeskyní, které jsou domovem vzácného tuleně středomořského.

Národní park Brijuni nedaleko Puly nabízí nezapomenutelné šnorchlování díky přírodním a historickým pokladům, které tu můžete objevit. Ponořte se pod hladinu a obdivujte mnoho druhů ryb, kraby, ježky i datlové mušle. Jsou to k vidění také starověké římské ruiny.

ČTĚTĚ:   Jak nepřibrat na dovolené v Chorvatsku?

Porečský podmořský labyrint

V porečské části Pical hledejte restauraci Pentola. Přímo před ní, v místě, kde stojí několik velkých borovic a je tu dlážděná plocha na opalování se schůdky do moře, se vám zjeví překrásné místo na šnorchlování.

Už ze břehu si můžete při pozorném sledování vody všimnout kamenného labyrintu, který se táhne do hloubky. Na dně leží velké kamenné bloky rozesety v písku. Svým půdorysem velmi připomínají staré jádro Poreče z doby římské. Na písečném dně můžete narazit i na střešní tašky, které byly Římany házeny do moře, když je měnili za nové. Pozorovat tu můžete sépie, pražmy a kraby.

Istrie, pláže u letoviska Rabac

Podmořský svět u letoviska Rabac

Rabac je destinace plná překvapení. Na východní části Istrie, kde břehy ohraničují Kvarnerský záliv najdete moře plné neskutečné krásy.

Šnorchlovací lokalitu Girandella najdete ve stejnojmenném letovisku na konci pobřežní promenády. U potápěčského centra Girandello vedou schody na dvě malé oblázkové pláže. Vydejte se na tu vpravo. Je tu útes, který ze břehu svým tvarem připomíná obratle dinosaura. A právě tady je to skvělé místo na šnorchlování. S kým budete sdílet moře? Pozorovat tu můžete houby, řasy, hvězdice, pražmy, mořské okouny, snové ryby i růžové krevety. Doporučujeme ploutve pro hlubší ponor.

Nejlepší střední destinace v Chorvatsku – Novigrad (Istrie)

Lokalita Novigrad

Plánujete navštívit Novigrad na Istrii? Objevte podvodní svět, který se vám ve své kráse začne objevovat už na úpatí hradeb městského parku.

Sejděte po schodech dolů na dlážděnou promenádu. Když se budete dívat na otevřené moře, jistě si všimnete zelené mělčiny s hrotem podobným šípu. Je vzdálená asi 100 metrů a dno je velmi mělké. Hloubka tu nedosahuje víc než 2 metry. Prozkoumejte tuto oblast a vydejte se dál směrem k vlnolamu. Doprovodem vám budou krásně zbarvené ryby. Dál, kde už je moře hlubší, se vám zjeví žlutí mořský koníci i okouni.

ČTĚTĚ:   Maslenica

Istrie je plná krásných míst pro šnorchlování. Užijte si dovolenou v Chorvatsku nejen na souši, ale i pod vodou!

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2023, Kategorie : Chorvatsko