Jak ušetřit a najít ideální místo na dovolenou? Využijte výhody včasných rezervací


ubytování Chorvatsko

Rok 2023 představoval pro Chorvatsko mimořádně úspěšnou turistickou sezónu. V rámci příprav na další turistický rok zahájilo Chorvatské turistické sdružení propagační kampaň na podporu včasných rezervací na příští rok. A dává to smysl. Včasné rezervace přináší totiž výhody oběma stranám: turisté ušetří a turismus v Chorvatsku bude dopředu zajištěn.

Nejvíce turistů do Chorvatska tradičně míří z Německa, Rakouska, Spojeného království, Belgie a Švýcarska. Právě na ně začne mířit zmíněná kampaň. Výhody včasných rezervací ale využívá už dnes také spousta turistů z České republiky. Už nyní začíná doba, kdy si pomalu můžete začít plánovat letní dovolenou a rezervovat termíny.

Včasné rezervace jsou trendem. Nezaspěte!

V posledních letech bylo běžné rezervovat si dovolenu až na poslední chvíli. Z části za to mohla také covidová opatření a nejistá budoucnost. Dřívější rezervace lidé ale už opět využívají, a to především díky příznivějším cenám, za které mohou svou dovolenou pořídit. Dalším plusem je větší nabídka ubytování. Při objednání na poslední chvíli nemusí být vaše vysněná místa už k mání.

Největšími lákadly Chorvatska je nádherná příroda, které dominuje křišťálově čisté moře, kultura a možnost aktivní dovolené. Nekončící dobrodružství představují plavby lodí podél nádherného členitého pobřeží. Chorvatsko se prezentuje jako bezpečné místo, kde se dá strávit kvalitní dovolená ve všech cenových relacích. Nádherná příroda tu však čeká úplně na každého.

Nejoblíbenější jsou kempy a ubytování v soukromí

V Chorvatsku můžete zažít hodně velký luxus, ale také nízkonákladovou dovolenou. U českých turistů jsou stále v popředí kempy a ubytování v soukromých apartmánech. Anonymní veliké hotely těmto ubytovacím zařizování pomalu ale jistě ustupují. Čeští turisté mají často již svá oblíbená místa, kam pravidelně jezdí. Znají se již mnohdy s místními a pro některé je to dokonce něco jako rodinná návštěva. Oblíbená je celá Makarská riviéra, Istrie a ostrovy v Dalmácii.

ČTĚTĚ:   Hvar: jeden z 10 nejlepších ostrovů světa
Levně do Chorvatska

Co to jsou robinzonády?

Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco zcela nového a opustit rušný turistický svět, je v Chorvatsku spoustu takzvaných robinsonád. Tento netradiční zážitek představuje ubytování na samotě v odlehlých zátokách, kde je jen několik málo domů nebo dokonce žádné. Jak si takovou robinsonádu představit? Mohou to být velmi skromné chatky nebo mobilhousy, ale také velmi luxusní vily s bazénem. Často to jsou kamenné rybářské domy a výjimečně i majáky. Najdete je po celém Chorvatsku a především na ostrovech. Například na Korčule, Hvaru nebo na ostrově Brač.

Pokud je robinsonáda hned u moře, můžete narazit i na takovou parádu, jako je terasa s krásným výhledem, který bude jen váš, vlastní molo a k tomu loďka k dispozici.

I robinsonády, přestože je jich v Chorvatsku poměrně hodně, rychle mizí, protože jsou velkým magnetem na turisty. Je proto dobré i tento typ ubytování rezervovat dopředu.

Jak ušetřit a najít ideální místo na dovolenou? Využijte výhody včasných rezervací
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2023, Kategorie : Chorvatsko