Jaké bude počasí v Chorvatsku koncem září a začátkem října?


ubytování Chorvatsko

To je otázka, která zajímá hlavně ty z vás, kteří plánujete navštívit Chorvatsko mimo hlavní turistickou sezónu, nemáme pravdu? Nebojte se, na koupání v Chorvatsku to ještě chvíli bude. Musíte ale vyrazit ideálně začátkem října. Později už to nemusí být s koupáním tak slavné a bude potřeba hodně odvahy do čistého moře vlézt. V každém případě je i v tomto období Chorvatsko připraveno obohatit každého návštěvníka o nezapomenutelné zážitky.

podzim

Současná předpověď pro hlavní turistické oblasti Chorvatska

Meteorologové předpovídají, že až do poloviny října budou v celém Chorvatsku a zvláště na Makarské riviéře a jižní Dalmácii příjemné teploty a dostatek sluníčka. Pokud ovšem pro vás příjemné teploty neznamenají 35° ve stínu. Udělá-li vám však radost teplotní rozmezí 23°-26°, pak jsme rádi, že vám můžeme zpříjemnit dnešní den skvělou zprávou. Přibližně v tomto duchu se nese předpověď do poloviny října, alespoň co se těchto oblastí týče. Takže plavky rozhodně s sebou! V noci teploty klesnou na 15°, což také není nic dramatického.

Pokud vaše cesta nevede až na jih a své volno máte v plánu strávit na Istrii, počítejte s podobným počasím. O jeden či 2 stupínky tam bude chladněji než na jihu. Od půlky října klesnou teploty k 15°, což povede k tomu, že přes den a v noci tam bude přibližně stejně teplo. Například na spaní, ideální teplota. K večernímu posezení venku si přibalte nějaký svetr. Určitě se vám bude hodit jak ve městě, tak i při romantické procházce po pobřeží.

Podzim v Chorvatsku

Od poloviny října se počasí pravděpodobně trochu zkazí. Teploty přes den se budou pohybovat pod 20° a bude více pršet. Pokud máte v plánu vydat se do Chorvatska koncem října, stále nepropadejte panice. Pořád bude celkem krásně a teplo, oproti tomu, co se bude dít u nás. Otužilci se v moři jistě i tak smočí a pro vás ostatní má Chorvatsko spoustu jiných krás, kterých si můžete na své pozdní dovolené užívat. Pro jistotu však přesto doporučujeme sledovat předpověď počasí, která se může měnit.

ČTĚTĚ:   Objevte krásy Umagu a Savudrije

Teplota moře na podzim a podmínky ke koupání

Teplota moře se v září pohybuje průměrně kolem 20°, v říjnu to je o něco méně. V září a začátkem října se tedy ještě vykoupete. Potom se už na moře pravděpodobně budete jen dívat. To, že se nebudete moci koupat v moři vám však mohou vynahradit bazény. Buď ty, které se budou nacházet přímo ve vašem hotelu či apartmánu, nebo se můžete jet vykoupat do chorvatských aquaparků, které tu během několik let vyrostly jako houby po dešti. Jedete-li s dětmi, budou určitě nadšené. Rozhodně to větší zábava, než smutně pozorovat široké moře, do kterého není možné vstoupit.

Co dělat v podzimních měsících v Chorvatsku?

Na podzim i v Chorvatsku bývá slunce níž než v létě, takže se připravte na to, že se bude brzy stmívat a kolem půl sedmé večerní už bude tma. To ale rozhodně nemusí být na škodu. Večery v Chorvatsku v tomto období jsou jako stvořené pro ochutnávky vín a jiných sezónních pochoutek. Ležení na pláži do pozdních odpoledních hodin můžete tak vyměnit za jiné, stejně obohacující, podzimní dovolenkové aktivity.

počasí v Chorvatsku

Přes den, bude-li zataženo, se můžete vydat do přírody na romantické procházky. Podzim v Chorvatsku je neskutečně barevný a vzduch voní jinak než v létě. Buďte však obezřetní a vybavte se ideálně nepromokavou bundou nebo alespoň nějakým tím malým skládacím deštníkem, který využijete i ve městě. Na podzim vás může počasí překvapit v podobě náhlých bouřek či prudších dešťů.

Když už jsme zmínili města, využijte nepřívětivé dny k procházkám po historických městech a vesničkách. Nabije vás to jinou energií a poznáte lépe život místních obyvatel. V létě jsou ulice zaplaveny davy turistů, ale na podzim se tam dá volně dýchat a nasávat atmosféra pěkně z plných plic. Nevynechejte procházky po vesnicích a městech, kde se konají podzimní festivaly. Slavnosti plodů jsou velmi oblíbené a vy si můžete domů z vaší podzimní dovolené přivést čerstvě natrhané meruňky, fíky nebo granátová jablka. Určitě to doma oceníte víc, než kdybyste si přivezli rudý obličej a spáleniny od letního slunce.

ČTĚTĚ:   Celebrity na Jadranu mezi námi

Podzim v Chorvatsku je krásný a pokud nám meteorologé nezklamou, parádně si ho letos můžete užít.

 

levné apartmány Makarska
Levné ubytování v Makarské

Jaké bude počasí v Chorvatsku koncem září a začátkem října?
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2016, Kategorie : Chorvatsko