Kdy a za kolik žlutým vlakem k Jadranu


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte o tom, že se vydáte do Chorvatska vlakem? Rozhodně nejste sami. O cestování vlakem je velký zájem. Lidé si pochvalují dostatek prostoru, pohodovou cestu i příznivou cenu.

Hodně lidí volí cestování vlakem, aby se vyhnuli stresu z řízení. Ideální volba je to také pro cestování s malými dětmi, kteří na jednom místě dlouho nevydrží. Pro děti je jízda autem velmi vyčerpávající. Hlavně pro malé cestující je extrémně únavná. Ve vlaku se během cesty mohou trochu projít a nemusí celou dobu sedět bez hnutí připoutaní na jednom místě.

Žluté vlaky RegioJet patří mezi velmi pohodlné a nabízí vodu, kávu a snídani v ceně jízdenky. Můžete si vybrat, zda pojede standardně, v lůžkovém kupé pro 4 osoby nebo v soukromém kupé pro 4 osoby. Ceny se pak samozřejmě hodně liší, ale ta nejlevnější varianta je opravdu dostupná pro každého.

Primoštěn

Vlak v sezóně bude jezdit jen třikrát týdně

RegioJet bude provozovat linku Praha-Rijeka do 30.9. Vlak bude vyjíždět z Prahy v 17:12 a do Rijeky dorazí v 10:40. Zatím je prodána polovina jízdenek pro letošní sezónu. Zájem o lístky je velký a očekává se, že letos o Chorvatska zavítá 80 000 turistů.

Novinkou letos je, že vlaky jezdí od 16. června do konce září třikrát týdně. V pátek a v neděli vyráží z Prahy do Rijeky. V pondělí, ve středu a v sobotu zase jezdí zpět z Rijeky do Prahy. Dosud jezdil RegioJet v červenci a v srpnu z Prahy denně. Své cesty oproti loňskému roku, kdy se vyráželo denně, tak značně omezil.

Návazné autobusy vám vezmou na další chorvatské destinace

Pro hodně lidí samozřejmě nekončí cesta v Rijece, přestože i tady můžete strávit perfektní letní dovolenou. Pokud se ale snadno, rychle a levně chcete dostat na jiné oblíbené turistické destinace, využít můžete návazných žlutých autobusů.

ČTĚTĚ:   Ostrov Šolta - jižní Dalmácie

Do Rijeky se do Prahy můžete přímým vlakem dostat za cenu, která začíná na 690 Kč. Návazným autobusem můžete potom pokračovat dál. Celá cesta například do Crikvenice, Rabacu nebo Primoštěnu vás může vyjít na pouhých 990 Kč. Na žlutý autobus nasednete v Rijece přímo na nádraží a nemůže se stát, že by vám ujel. Autobus poctivě čeká na svého žlutého kamaráda na kolejích.

Pokud budete z Rijeky pokračovat dál autobusem Student Agency, je potřeba si zakoupit jízdenku z Prahy rovnou až do cílové stanice. Zakoupení samostatné jízdenky na návazný autobus z Rijeky do ostatních destinací není možné.

Split, Croatia
Split

Do Splitu vlakem až příští rok

Zájem o cestování do Splitu je ze strany českých turistů obrovský. Proto RegioJet plánuje nasazení linky Praha-Split už na příští rok. Pro letošní sezónu se tam můžete vydat přímo žlutým autobusem. Ten jezdí přes takové destinace, jako je Zadar, Pakoštane nebo Trogir.

Kdy a za kolik žlutým vlakem k Jadranu
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2023, Kategorie : Chorvatsko