Mamma Mia: Here We Go Again! se natáčí v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Úspěšný americký filmový muzikál Mamma Mia! z roku 2008 se dočkal svého pokračování. Pokud jste ho viděli, jistě se vám vybaví záběry z krásného řeckého ostrova Skopelos. Natáčení jeho druhého dílu se však pro tentokrát této zemi vyhnulo. Místo toho si filmaři vybrali chorvatský ostrov Vis!

Mamma Mia: Here We Go Again! je celý název druhého pokračování, které pro Chorvatsko představuje nejdražší a zároveň největší filmovou produkci za celou svou historii. Chorvatský a poměrně nenápadný ostrov tak navštíví takové hvězdy jako Meryl Streep a Pierce Brosnan. Kromě nich ve filmu přibude například Jeremy Irvine nebo Andy Garcia.

Kde přesně se natáčí?

Ostrov Vis má nádherné pobřeží plné zátok, které jsou často dostupné jen po moři. Právě tam se uchýlil filmový štáb, který s přípravami natáčení začal již v létě tohoto roku. Půvabná zátoka Barjoška, kterou najdete na západním pobřeží ostrova a severozápadně od Komižy, se stala jejich cílem.

Vis

 

Pro Chorvatsko je to samozřejmě jedinečná a skvělá příležitost nejen k získání bohatých příjmů do státní pokladny, ale také to bude mít kladný dopad v turismu. Filmový cestovní ruch je velmi oblíbeným a nemalé procento turistů dává přednost návštěvě místům, které jsou spjaty s natáčením známých filmů. Natáčení muzikálu Mamma Mia! Přinese ostrovu Vis minimálně 30 milionů kun!

Určitě to není tím, že by Řecko za 10 let ztratilo svůj půvab. I tady jde spíše o peníze – Chorvatsko je levnější pro turisty i filmaře. Premiéra nového filmu by měla proběhnout v červenci příštího roku.

dubrovnik

A není to nejen film Mamma Mia. Chorvatsko letos navštívil i James. James Bond. V překrásném historickém Dubrovníku se letos natáčel nový díl slavné bondovky v čele s Danielem Craigem.

ČTĚTĚ:   5 hlavních důvodů, proč se Omiš stane vaší srdcovkou

Chorvatsko je zkrátka mezi filmaři in. A proč by taky ne? Má krásná vápencová pohoří, jedinečné přírodní útvary, průzračně čisté moře lemující členité pobřeží a překrásná historická města. Proto se také neobjevuje ve filmu poprvé.

Po stopách Vinnetoua

Každý dneska snad už ví, že se Chorvatskem proháněl neohrožený Vinnetou. Slavný film Poklad na stříbrném jezeře byl natáčen v národním parku Plitvická jezera. V oblasti Paklenica je zase pro změnu skalní převis, kde našel Vinnetou s Old Shatterhandem těla zavražděných z dostavníku a tašku Erika Engela. A takových míst je tu mnoho. Každoročně do Chorvatska míří turisté, aby se vydali po stopách příběhů Karla Maye.

Hra o trůny

Nejsledovanější seriál stanice HBO Hra o trůny také svým natáčením poctil tuto krásnou zemi. 10 kilometrů od Splitu najdete pevnost Klis, která posloužila tvůrcům seriálu jako úžasná kulisa. A není se čemu divit! Pevnost stojí na skalnatém kopci a svou podobou opravdu působí jako z jiného světa.

Pevnost Klis

Česká produkce v Chorvatsku

Ani česká filmová produkce se Chorvatsku nevyhýbá. Na ostrově Krk byla natočena jedna scéna z úspěšné české komedie Účastníci zájezdu. Chorvatsko jste také mohli poznat v české pohádce z loňského roku Slíbená princezna. Jednalo se o Ostrovní království.

 

levné apartmány Vis
Ubytování na Visu

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Chorvatské robinzonády: dovolená v ráji!

One Response to Mamma Mia: Here We Go Again! se natáčí v Chorvatsku

  1. Miloslav Štír Schneider

    No taky tam bylo kvul tomu letost dost omezeni.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2017, Kategorie : Chorvatsko