Míříte na Korčulu? Nenechte si ujít výlet na ostrov Badija


ubytování Chorvatsko

Ostrov Korčula jižně od Splitu je oblíbenou destinací a srdcovou záležitostí mnoha turistů, a to nejen z Čech. Mnoho lidí se sem každoročně vrací. Oblíbili si členitý terén ostrova, krásné pláže, místní obyvatele a pohodu, která tu vládne.

Míříte letos také na Korčulu? O tomto ostrově se všude hodně dočtete, samozřejmě i na našich stránkách. My vám ale přinášíme tip na trochu jiné místo, které ale rozhodně stojí za to navštívit, pokud na Korčule budete pobývat. Udělejte si výlet na úžasný ostrov Badija a nebudete litovat!

Korčula

Vodním taxi z Korčuly do oázy klidu

Pokud hledáte klidný únik od shonu každodenního života, ostrov Badija nedaleko Korčuly je perfektní destinací. Tento malý neobydlený ostrov je skrytý klenot, který teprve čeká na objevení těmi, kteří hledají klid a krásnou přírodu.

Badija je největší z 19 ostrovů, ostrůvků a skal, které obklopují Korčulu. Svým návštěvníkům nabízí bohatství přírodních krás a nekončící poklidnou atmosféru. Ostrov pokrývá bujná vegetace, husté borové lesy a křišťálově čistá voda, která ostrov obklopuje – to jsou všechno ideální podmínky pro koupání a šnorchlování. A také je to skvělé místo pro milovníky pláží.

Ostrov je velmi snadno dostupný lodí z Korčuly. Plavba trvá pouhých 15 minut. Od rána až do pozdního odpoledne se sem můžete dostat vodním taxi, a to každých 30 minut.

Vydejte se na procházku po ostrově a najděte pro sebe to nejlepší místo pro koupání. Existuje několik krásných míst, která jsou jen kousek od kotviště taxi.

Ostrov Badija
ostrov Badija

Co dělat na Badiji?

Jednou z nejpozoruhodnějších atrakcí na ostrově Badija je klášter ze 14. století. Tato velkolepá budova s tyčící se zvonicí a kamennými oblouky rozhodně stojí za to vidět. Kdysi byl klášter domovem komunity františkánských mnichů, kteří svůj život zasvětili modlitbě a rozjímání. Návštěvníci si mohou prohlédnout klášter i jeho ohromující zahrady, ze kterých je úchvatný výhled na okolní moře a pobřeží.

ČTĚTĚ:   Ražanac - severní Dalmácie

Kromě kláštera je na ostrově také muzeum, které vás seznámí s místní faunou, flórou a také historií.

Možná přijde i jelen

Ostrov Badija umí překvapit. Nebylo by to vůbec nic divného, kdybyste tu potkali jelena lesního. Žije na Badiji od roku 1958, kdy sem byly z Brijuni přivezeny dva páry. Dnes jich tu může být až tucet, a to různého stáří a různých velikostí. Nejlepší čas na pozorování jelenů je ráno, protože se sílícím sluncem ustupují do vegetace ostrova.

Pro ty, kteří chtějí uniknout davům, je ostrov Badija perfektní destinací. Ostrov má v kteroukoliv dobu během roku jen hrstku návštěvníků, což umožňuje poklidnou a vyrovnanou atmosféru. Svůj den tu můžete strávit procházkou po členitém terénu ostrova, prozkoumáváním skrytých zátok a pláží nebo prostě odpočinkem.

Na ostrově je jedna malá restaurace, a přestože má omezenou nabídku, jídlo je dobré a nabízí se tu krásný výhled na moře.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2023, Kategorie : Chorvatsko