Ostrov Rab – Rábské trhy zvané fjera


ubytování Chorvatsko

Sv. Jakub, sv. Anna a sv. Kryštof jsou tři svatí, o jejichž svátcích od 25. do 27. července se Rab vrátí daleko do své středověké minulosti.

Středověké letní trhy Rapska fjera je jedinečný v Chorvatsku; je to historické dědictví, pocházející z roku 1364, kdy byly vyhlášeny obecní svátky na počest krále Ludvíka Velikého, který vysvobodil ostrov Rab před Benátčany a na počest sv. Kryštofa, patrona města Rabu.

Účastníky akce jsou řemeslníci a živnostníci na ostrově Rabu, kteří si i nyní vydělávají na živobytí provozováním řemesel, jež existovaly již ve středověku a z nichž zdejší lidé tehdy žili; akce se zúčastní i sdružení a kulturně umělecké skupiny, jež se zabývají uchováváním tradičních hodnot.

ostrov Rab

ostrov Rab

Soutěžení v rámci starobylých rytířských her reprezentuje velkolepý Turnaj rábských střelců ze samostřílů, v němž budou rytíři soutěžit a bojovat o cenu, kterou jim již tradičně slavnostně udělí rábský kníže. Atmosféru podpoří hudebníci a vlajkonoši a všichni účastníci, kteří na sobě budou mít středověké kostýmy, se budou moci připojit k velkému průvodu po ulicích města. Rábskými trhy fjerou Rábané evokují vzpomínky na někdejší vzhled jejich města, když ještě oslavoval svou svobodu a svou samostatnou obec – municipium.

Město Rab je kulturologické prostředí, které již od předřímských dob charakterizují obrysy čtyř zvonic, bohaté historické dědictví, dlouhé a příjemné promenády. Město má 121 let dlouhou tradici turistického ruchu a leží uprostřed stejnojmenného ostrova, který oplývá rozmanitostí krajiny i překrásných pláží.

Ostrov Rab – Rábské trhy zvané fjera
4 (80%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko