Tipy na výlety v okolí Makarské riviéry


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra, která se táhne v pásu mezi městy Brela a Gradač, je dlouhá přibližně 60 kilometrů. Každoročně je cílem mnoha turistů mířících na chorvatské pobřeží. Důvody nemohou nikoho překvapit: jsou to krásné pláže, skvělá atmosféra a průzračně čisté moře. Ať už jste na jakémkoliv místě v této lokalitě, rozhodně se vyplatí trošku si zacestovat a navštívit i jiná místa na riviéře.

Populární je Makarska, Baška Voda, Tučepi a mnoho jiných. Všude je krásně, všude je moře a všude jsou pláže. To samé vám, samozřejmě v jiném kabátě, nabídnou nedaleké ostrovy Hvar a Brač, kam si můžete udělat také třeba jednodenní romantický či poznávací výlet loďkou.

Pokud však budete chtít opravdu změnu a vyměnit dovolenkový plážový život na chvíli za něco jiného, máme několik tipů. Co takhle pohoří Biokovo, zábavu u Splitu nebo krásná krasová jezera? Že není koupání jako koupání, zjistíte právě tam.

Modré a Červené jezero

U obce Imotski, které leží přibližně 37 kilometrů od Makarske, najdete krásná krasová jezera, v jednom z nichž se můžete osvěžit ledovou vodou.

Dvě jezera, která se nachází asi kilometr od sebe mohou představovat ideální zpestření vašich dnů. Obě jezera mají krasový původ a dříve se nacházela pod zemí. Venkovními se stala až v době, kdy spadly stropy původních jeskyň. Vykoupat se můžete v Modrém jezeře, Červené si vyfoťte ze silnice, která se nad ním vine.

Do obce Imotski pojedete přes scenérie krásného pohoří Biokovo a odtud se k jezerům dostanete velmi jednoduše podle ukazatelů.

Ledové osvěžené v Modrém jezeře

Modré jezero je hluboké 20 – 90 metrů. Možná vás to překvapí, ale když jsou opravdu velká horka, může se stát, že celé jezero vyschne. Naopak nejvíce vody má v době tání nebo vydatných dešťů. V létě je jezero ideální na koupání a vede k němu z parkoviště dokonce chodník. Pokud je však vody málo, nevyhnete se cestě svahem dolů, kde žádný chodník není. Doporučuje se proto určitě uzavřená obuv. Nepodceňte ani boty do vody. Rozhodně tu nečekejte žádné příjemně rovné dno.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Imperial Vodice - Nic moc hotel

Modré jezero Imotski

Voda v Modrém jezeře je úžasně osvěžující. Pro někoho může být až moc studená, ale takové koupání byste si určitě měli dopřát. Načerpáte novou energii minimálně na výšlap zpět k vašemu autu. U jezera samozřejmě nenajdete žádné občerstvení, takže všechno si vezměte s sebou, hlavně nezapomeňte na pitnou vodu, kterou si můžete natočit čerstvou na parkovišti.

Červené jezero: záruka krásných fotek

Jak už jsme zmínili, Červené jezero si můžete bohužel jen vyfotografovat. Není totiž přístupné ke koupání. Stěny závrtu jsou tak kolmé, že se tam zkrátka není možné dostat. Na hladinu jezera se budete dívat z výšky přibližně 200 metrů.

Červené jezero Imotski

Hloubka Červeného jezera je něco okolo 300 metrů. U tohoto jezera se nemůže stát, že by vyschlo také proto, že se v něm vyskytuje spousta podvodních jeskyní, odkud do jezera teče voda a naopak z něj zase vytéká.

Do pohoří Biokovo za nádhernou přírodou a úžasnými výhledy

Krásným zážitkem může být také výlet do pohoří Biokovo. Krásně po klikatých serpentinách můžete vyjet až na samý vrchol sv. Jure, který má nadmořskou výšku 1 762 metrů. Pokud auto nemáte, využijte služeb cestovních kanceláří, které sem vozí turisty malými mikrobusy.

Biokovo

Pohoří Biokovo je chráněná oblast, kde se platí vstupné. Odměnou vám však bude krásná příroda bohatá na floru i faunu a úžasné výhledy, které se odtud návštěvníkům naskýtají.

Vodní zábava v okolí Splitu

Město Split nabízí kromě historických památek a malebného starého centra také spoustu zábavy. Opět zůstaneme u vody, ale pláže to nebudou. A vlastně ani tak úplně nepojedeme do Splitu. Máme pro vás tip v jeho okolí.

Mořské akvárium

Asi 8 kilometrů od Splitu, na poloostrově Vranjic, se nachází největší mořské akvárium v celém Chorvatsku. Můžete zde spatřit až 130 druhů vodních živočichů, se kterými byste se čistě teoreticky mohli setkat v Jadranském moři.

ČTĚTĚ:   Jak si vede Chorvatsko v evropském žebříčku oblíbenosti dovolené

Chobotnice

Kromě nich v akváriu žijí také sladkovodní ryby, krokodýly nebo želvy. Největší oblibě se těší samozřejmě žralok, a to jak mezi dětským publikem, tak také u dospělých návštěvníků. Vstupné pro dospělé je 60 kun, pro děti 50 kun.

Makarská riviéra je splněním snu o skvělé dovolené. A teď už máte i pár tipů na to, kam uniknout v případě, že vám ta pohoda na pláži už poleze krkem. Přejeme krásnou dovolenou!

 

levné apartmány Makarska
Ubytování na Makarske

Tipy na výlety v okolí Makarské riviéry
1 (20%) 1 hlas[ů]

3 Responses to Tipy na výlety v okolí Makarské riviéry

  1. Radek Vařeka

    Makarská riviera se netáhne od města Omiš to je totiž po Pisak omišská riviera a ta makarská je od Brely po Gradac. A Neretva není žádné město ale řeka. Mám taky rád Chorvatsko a tak se za vás tak trochu stydím.

  2. Jana Svobodová

    Ano, v článku chyby, kdo nezná, tak je uveden v omyl.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2017, Kategorie : Chorvatsko