Uber Boat brázdí chorvatské pobřeží. Vyzkoušeli jste ho?


ubytování Chorvatsko

Míříte do Chorvatska? Máme pro vás něco opravdu zajímavého. Není to sice žádná novinka, ale možná o jste o této službě ještě neslyšeli. O existenci Uberu samozřejmě všichni víme. S tím, že existuje služba Uber Eats, díky které si můžeme objednat jídlo prakticky kdykoliv až domů, se možná seznamujeme. Zajímavé ale pro všechny turisty mířící do Chorvatska může být služba Uber Boat!

Tato unikátní služba měla v Chorvatsku premiéru již před dvěma lety, letos je opět k dispozici všem návštěvníkům dalmatského pobřeží v letní sezóně. Uber loď si můžete pronajmout ve Splitu, Dubrovníku a na přilehlých ostrovech a služby, které nabízí, se dělí do dvou kategorií: převoz a výlet. Uživatelé si tak mohou objednat rychlou loď, která je vezme z jednoho místa na pobřeží na jiné a nebo je vezme na zajímavé lokace, které si sami vyberou.

Na ostrovy pohodlně a kdykoliv

Díky Uber Boat se snadno a rychle dostanete také na přilehlé ostrovy. Lodě, které tam míří, mohou svézt až 8 osob. A kromě převozu z místa na místo máte možnost vybrat si půldenní nebo jednodenní výlet, kdy si vy zvolíte, která místa byste chtěli ten den navštívit. Toto všechno si navolíte v aplikaci, než nastoupíte na loď. A navíc můžete být úplně v klidu, neboť všichni poskytovatelé těchto služeb jsou lodní společnosti, jejichž kapitáni mají licence k provádění těchto převozů.

uber boat

A jak je to s cenami?

Určitě vás zajímá, kolik za takové služby zaplatíte. Minimální cena je 330 kun při nastoupení na loď, 29 kun za kilometr (což je 33 kun za námořní míli) a 2,6 kun za minutu jízdy. Takže jeden příklad za všechny: za cestu ze Splitu do Hvaru zaplatíte celkem 2 600 kun, neboli 325 kun za osobu v případě plné lodi, tj. pokud je na palubě 8 osob.

ČTĚTĚ:   Cesta do Chorvatska autem, kudy a jaké jsou poplatky za dálnice?

Jedná se o skvělou příležitost, jak poznat nádherné pobřeží Chorvatska. Službu v uplynulých letech využívali turisté ze 40 zemí světa a jejich zpětná vazba byla velmi pozitivní. Pokud máte i vy zkušenosti s Uber Boat, napište nám vaše poznatky v komentáři na Facebooku pod post tohoto článku. Vaše názory oceníme nejen my, ale především naši čtenáři mířící za krásami Jaderského moře!

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2019, Kategorie : Chorvatsko