Dovolená ve Střední Dalmácii


ubytování Chorvatsko

Střední Dalmácie je považována za jeden z nejkrásnějších pobřežních regionů v Evropě. Pokud jezdíte často na Istrii nebo na Kvarnerské ostrovy a uvažujete nad tím, že byste se letos mohli vydat jižněji, jen vám tuto volbu schvalujeme. Přestože se jedná stále o Chorvatsko, které je poměrně blízko k našim hranicím, o dovolenou s nádechem exotiky tady rozhodně nebudete ochuzeni. Střední Dalmácie nabízí úžasné pláže, vysoké kopce za zády, malebná historická města a nádhernou přírodu.

Střední Dalmácie je region, který se táhne ze severu od města Rogoznica po Ploče na jeho jihu. Stal se oblíbeným místem mnoha turistů a pro některé návštěvníky představuje jeden z vůbec nejkrásnějších pobřežních pásů celého světa.

Historická města Trogir, Omiš a Split

V tomto regionu se nachází krásná historická města, mezi které se řadí Trogir, Split a Omiš.

Malebný Trogir

Trogir

Trogir je město, které je od roku 1997 zapsáno na seznamu UNESCO. Jeho historické centrum je obehnáno hradbami ze 13. až 16. století. Za návštěvu stojí katedrála sv. Vavřince, hodinová věž na náměstí, radnice a soudní dvůr z 15. století. Jeho kouzlo vás omámí i za tmy, kdy je město krásně osvětleno. V okolí se nachází nádherné pláže a kamenným mostem spojený ostrov Čiovo, který láká na krásné výlety do místních borovicových lesů.

Pirátské letovisko Omiš

Omiš je jedinečné letovisko usazené mezi skalami, které si v dávných dobách oblíbili právě pro svou polohu místní piráti.

Omiš

Nádhernou scenerii dokresluje řeka Cetina, která láká návštěvníky jak k procházkám, tak ke sportovním aktivitám v podobě raftingu nebo rybolovu. Místní vysoké skály jsou zase pro změnu hojně využívané horolezci. K pohodové dovolené je tu k mání příjemná písečná pláž a historické centrum města, kde se můžete seznámit s neblaze proslulou pirátskou historií a navštívit některé z mnoha dobrých restaurací a stylových kaváren.

ČTĚTĚ:   Tisno - střední Dalmácie

Kulturní a historický Split

Naše putování po známých historických městech zakončíme v letovisku Split, které představuje druhé největší město Chorvatska. Tady se turismu maximálně daří, což je vidět především ve službách, jež jsou návštěvníkům nabízeny. Upravené promenády, luxusní butiky, vyhlášené drahé restaurace osloví i náročné turisty. Máte-li však jiný vkus, nebudete zklamáni. Minimálně v případě, že dokážete ocenit honosné historické stavby.

Split

Na přelomu 3. a 4. století zde nechal císař Dioklecián vybudovat nádherný palác, který do dnešních dnů představuje největší lákadlo tohoto regionu pro milovníky historie. Kromě toho, že si můžete prohlédnout hradby, sklepení, zvonici a další pozůstatky palácového komplexu, město nabízí další starobylé skvosty a zajímavá muzea. Kromě toho samozřejmě ve Splitu a jeho bezprostředním okolí najdete úžasné pláže, které nabízí zábavu, vodní radovánky i příjemnou letní atmosféru.

Makarská riviéra

Samotnou kapitolou je Makarská riviéra, což je pojem známý i těm, kteří sem nikdy nezavítali. Nádherné koupání v průzračně čisté vodě umocňují majestátní vysoké štíty pohoří Biokovo, které dominují pobřežní scenerii. Menší i větší letoviska v této oblasti zaručují prožití krásné a bezproblémové dovolené.

Brela_Makarská riviéra

Své si na dlouhých hezkých plážích najdou jak skupiny mladých lidí toužících po zábavě, tak rodiny s dětmi, které zde zažijí pohodové léto. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří Brela a Baška Voda.

Výlet na chorvatské ostrovy

Pokud budete mít náladu a chuť objevovat krásy chorvatských ostrovů, není nic jednoduššího, než se vypravit na ostrov Hvar nebo Brač. Právě z oblastí ve Střední Dalmácii na tyto ostrovy jezdí pravidelně trajekty. Udělejte si jednodenní nebo vícedenní výlet ze Splitu nebo Makarske na vápencový ostrov Brač. Prozkoumejte krásné pláže a nádhernou přírodu například u známého letoviska Bol.

Ze Splitu také vyplouvají trajekty na slunný ostrov Hvar, který je proslulý mnoha zátokami a skrytými plážemi. Městečka na ostrově nabízí krásné promenády, malebná zákoutí a nádherné přírodní scenerie.

ČTĚTĚ:   5 nejkrásnějších jezer Chorvatska, která se vyplatí navštívit

Na prozkoumání celé Střední Dalmácie vám 2 týdny dovolené rozhodně stačit nebudou. I tak však můžete poznat dost a odnést si z jakéhokoliv místa v tomto regionu nezapomenutelné zážitky.

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Dovolená ve Střední Dalmácii
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2017, Kategorie : Chorvatsko