Počasí v Chorvatsku – Na jaře si jej zamilujete! 


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko patří mezi nejprofláknutější letní destinace vůbec. Není vůbec k podivu, že tato balkánská země oplývající krásnou a úchvatnou přírodou, azurovým mořem s nádhernými plážemi, ochotnými lidmi a skvělou středomořskou kuchyní učarovala takovému množství lidí.
Největší nápor turistů Chorvatsko klasicky zažívá v letních měsících, což ale neznamená, že po zbytek roku Chorvatsko nemá co nabídnout. Právě naopak! Chorvatsko na jaře je zelené, čisté, levné a bez davů!
jaro-chorvatsko
Chystáte-li se na dovolenou trochu dřív než obvykle, buďte si jistí, že jaro v Chorvatsku si prostě zamilujete! Patří totiž k nejkrásnějším obdobím vůbec a svojí jedinečnou romantickou atmosférou uchvátí každého. Vydáte-li se do Chorvatska v tomto období, v paměti vám do konce života utkví opojné vůně, kterými jaro v této středomořské zemi rozhodně nešetří. Můžete se těšit na barevnou přehlídku kvetoucích exotických rostlin, které vás svou pronikavou vůní prostě omámí. Světle žluté myrthy, keříčky pronikavě vonící modrofialové šalvěje či úchvatné janovce vám doslova vezmou dech. V kombinaci se všudypřítomnou vůni borovic můžete lehce podlehnout iluzi, že jste se právě ocitli v ráji.

Chystáte-li se navštívit památky, kterých mimochodem v chorvatských městech najdete nespočet, můžete si gratulovat. Na rozdíl od letních měsíců se vyhnete jak vedru, tak davům turistů. Na jaře zde totiž, na rozdíl od hlavní turistické sezóny, jiný jazyk než Chorvatštinu uslyšíte jen opravdu ojediněle. To samo o sobě otvírá jedinečnou možnost zažít mnohem blíže místní zvyklosti, kulturu a život místních lidí.
jaro v chorvatsku
Na své si v neposlední řadě přijdou také sportovci a aktivně ladění lidé. Jarní počasí v Chorvatsku je totiž jako stvořené pro zdravotní procházky po pobřeží, horské túry či cyklistické výlety místní idylickou přírodou. V jarním Chorvatsku si prostě každý najde to své.

ČTĚTĚ:   Jak si vede Chorvatsko po přijetí eura

Zatímco v létě se vedra můžou stát únavnými až úmornými, jarní teploty jsou mnohem příjemnější. Průměrné teploty v měsíci květnu se v Chorvatsku pohybují mezi 17 a 19 stupni. To v praxi znamená o dva až tři stupně víc než v Čechách. Ač se počasí může mírně lišit v severní a jižní části pobřeží, rozdíl obecně není tak velký, jak by se mohlo zdát. Průměrná květnová teplota na severu v Rijece je 17,6 stupně, zatímco na jihu v Dubrovníku 18,2. S mírným rozdílem můžete počítat spíše v případě ostrovů, kde teplotu může nepatrně snižovat okolní moře, které na jaře ještě není tolik prohřáté. Jeho teplota bývá od 14 do 20 stupňů, koncem května často i vyšší.

Jarní měsíce patří ke srážkově průměrným, a ač je pravděpodobnost, že vás v době pobytu svlaží jarní deštíček větší, než v létě, většinou se jedná spíše o přeháňky. Navíc o májových přeháňkách se traduje, že jsou dobré pro zdraví. Každopádně, jarní dny jsou v Chorvatsku většinou zalité sluncem, které po zimě nabývá pomalu na síle. Pobřeží je navíc chráněno pásem hor Dinárského krasu, které jej spolehlivě chrání před nepříznivými vlivy z vnitrozemí.


apartmány Omiš
Levné apartmány v Omiši

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2016, Kategorie : Chorvatsko