Chorvatsko: nejoblíbenější destinace i pro rok 2018!


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko se stále drží na prvních příčkách popularity mezi českými turisty. V letních měsících vyrážíme často právě sem, a to z několika důvodů. Oblíbili jsme si především krásu chorvatské přírody, čisté moře a úžasné členité pobřeží. Rozhodujícím faktorem pro výběr Chorvatska jako cílové letní destinace je také krátká vzdálenost od našich hranic. Když vyjedete autem například z Prahy, můžete se už za 9 hodin slunit na pláži na poloostrově Istrie!

Důležitým faktorem je také cena. Chorvatsko je pro většinu Čechů dostupnou zemí. Přestože jsou tu ceny o něco vyšší než u nás, stále se nedají srovnat s jinými západními zeměmi, jako je například Itálie nebo Francie. A v neposlední řadě to je jazyk. V Chorvatsku si mnoho českých turistů vystačí s češtinou, s Chorvaty se totiž většinou snadno dorozumíme.

Úžasné pobřeží a nespočet ostrovů a ostrůvků

Jak jsme již zmínili, je to hlavně krásná příroda, kterou my Češi obdivujeme a na Chorvatsku milujeme. Tato země má většinou skalnaté členité pobřeží a pláže tvořené kamínky. Můžete však narazit i na písečné pláže, které vyhledávají především rodiny s malými dětmi. Většinou u pobřeží najdete přirozený stín, který tvoří hlavně borovicové lesy. Pláže bývají upravené a ty, které se nachází u oblíbených letovisek, jsou velmi dobře vybavené tak, aby na nich mohli lidé trávit celý den. Najdete zde restaurace, bary, půjčovny lehátek i sportovního vybavení.

Paklené ostrovy

Velkým magnetem Chorvatska je nespočet ostrovů a ostrůvků, na které si můžete vyrazit v rámci jednodenního výletu nebo zde strávit celou dovolenou. Samotná cesta lodí nebo trajektem je pro nás, národ z vnitrozemí, často kouzelným zážitkem. A když u toho třeba spatříte delfíny (což se klidně může stát), je to zážitek, na který nikdy nezapomenete!

Istrie, Kvarnerské ostrovy, Zadar, Split, Omiš, Makarská riviéra, ostrov Hvar, Korčula nebo Dubrovník: to jsou jen příklady populárních chorvatských destinací.

ČTĚTĚ:   Grabovac u Plitvických jezer

Split

Historická města a romantické vesničky

Kromě přírody navštěvujeme také města, která na nás dýchají historií. Chorvatsko má města upravená a čistá a je balzámem na duši procházet se po dlážděných ulicích, objevovat romantická zákoutí. Do historických center mnoha měst není povolen vjezd automobilům, což ještě více umocňuje zážitek turistů. Až budete příště projíždět Chorvatskem, udělejte si na cestu více času a navštivte také menší města či „zapomenuté“ vesničky. Nejen na pobřeží, ale také tady se odehrává pravý chorvatský život.

Dobrosrdečné povahy a přátelství na celý život

Slyšeli jsme mnoho příběhů Čechů, kteří si v Chorvatsku udělali přátele na celý život a každoročně za nimi jezdí. Je to díky soukromým apartmánům, které Chorvaté pronajímají. Máte naprosté soukromí, zahradu, často můžete využívat gril. Chorvaté jsou bevcně velmi srdečný národ, rádi poradí, pomohou, jsou velmi štědří. Proto se často stává, že turisté jezdí rok co rok na jedno místo k lidem, se kterými si již vytvořili přátelský vztah a kde se zkrátka cítí jako doma.

 

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2018, Kategorie : Chorvatsko