Tipy na dovolenou s dětmi v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Pojedeme k moři? To je nejčastější otázka dětí, když přijde na řadu řeč o letních prázdninách. Všichni milujeme čisté chorvatské moře, krásnou přírodu, historická města a hlavně ty pocity spojené s volnem, zábavou a společně strávenými dny. Děti však ze všeho nejvíc milují osvěžující moře, hrátky na pláži i ve vodě, lízání zmrzliny a slunce nad hlavou. Takže pokud na jejich otázku odpovídáte ANO a v hlavě se vám ihned ukáže mapa Chorvatska, jsme tu my, abychom vám pomohli se v ní zorientovat a vybrat taková místa, kde si tu dovolenou užijete nejen vy, ale především vaše děti. Přinášíme tipy na některé destinace, které budou vaše děti milovat!

Makarská riviéra

Skvělou volbou pro rodiny s dětmi bývá Makarská riviéra. Sem bychom však nedoporučovali jezdit s dětmi úplně malými, ale těmi trochu odrostlejšími. Je tu hodně živo, spoustu lidí a pískové pláže tu nenajdete. Pobřeží je tvořeno především plážemi oblázkovými nebo kamínkovými, ale starší děti tady budou nadšené. Makarská riviéra si je moc dobře vědoma své atraktivnosti, proto tu všude najdete spoustu atrakcí a zajímavých míst pro děti.

Udělejte si výlet podél pobřeží, navštivte různá městečka a vesnice a rozhodně si nezapomeňte všude dát výtečnou zmrzlinu. Makarská riviéra je rájem letních dovolenkářů, kteří s chtějí plnými doušky užívat své dny volna. Přijeďte a uvidíte sami!

ostrov Pag

Ostrov Pag a letovisko Stará Novalja a Mandre

Ostrov Pag je proslulý písečnými plážemi, a proto si ho hodně lidí vybírá jako svou letní chorvatskou destinaci. A to především ti, kteří mají děti. Písečné pláže jsou pro ně totiž značkou ideál a když k tomu přidáte pozvolný vstup do moře, můžete si užívat svou dovolenou s menšími obavami a starostmi o své potomky.

Přímo ve městě Staeá Novalja najdete můžete chodit na pláž Planjka, kde se větší děti mohou klouzat do moře, jezdit ma kajaku nebo na šlapadle. Také v okolí jsou další písečné pláže. 11 kilometrů daleko najdete pláž s názvem Čista plaža, 13 km od města se nachází pláž Potočnica a ujedete-li 43 km stanete na oblíbené pláži Povljana.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko nebo Itálie

Zadarská riviéra a městečko Nin

Úžasné místo pro pobyt s dětmi nabízí městečko Nin na Zadarské riviéře. Ninska laguna přímo v Ninu je jednou z pláží, kterou můžete navštěvovat. Má pozvolný vstup do moře, najdete tu písek a nabízí se zde spousta atrakcí jak pro děti, tak pro dospělé. Praví se, že zdejší bahno má léčivé účinky, tak proč to nevyzkoušet? Skvěle prý poáhá od kožních problémů. Nechte ho na sobě působit půl hodiny a pak hurá do moře. Také v nedalekém okolí najdete pěkné zajímavé a pro děti vhodné pláže.

Z Ninu si můžete udělat výlet do Zadaru, ale i samotné městečko vás jistě nadchne. Je tu klid, vládne zde příjemná a pohodová atmosféra, najdete zde spoustu zajímavých míst a historických památek.

 

levné apartmány Nin
Ubytování v Ninu

Ohodnoťte

3 Responses to Tipy na dovolenou s dětmi v Chorvatsku

  1. Leňa Pánová

    Ondřej Lžičař

  2. Tereza Šmoldasová

    Za me ten Pag, byli jsme primo ve Stare Novalji. Pro male deti uplny raj!!!!

  3. Daniela Skýpalová

    nemáte prosím typ, nebo odkaz na ubytování?

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2019, Kategorie : Chorvatsko