5 tipů na romantickou cestu


ubytování Chorvatsko

Kromě toho, že začíná doba rodinných dovolených, je také čas svateb a plánování svatebních cest. Chorvatsko má v rukávu několik příjemných destinací, které jsou opravdu kouzelné a pro zamilované páry jako stvořené. Máte-li výročí nebo jste se rozhodli navštívit Jadran v rámci své svatební cesty, přinášíme 5 tipů na ta nejromantičtější místa.

Povlja na ostrově Brač

Povlja je úžasné malé letovisko ukryté v hluboké zátoce ostrova Brač. Krásné malé pláže v okolí a klidná atmosféra letoviska působí jako balzám na duši. V polovině 11. století zde byl založen Benediktinský klášter. Nápis na portále kostela obsahuje nejstarší verše, které jsou dochované v chorvatštině.

Ostrov Brač-Povlja

Z městečka Povlja si můžete dělat krásný romantický výlet do Dračí jeskyně, která je na tomto ostrově nejzajímavější. Najdete ji asi 5 km od městečka Bol nad zátokou Murvica. K jeskyni vede cesta dlouhá 45 minut. Právě v této jeskyni se ukrývali první mniši, kteří uprchli před Turky z pevniny. Jeskyně je 20 metrů dlouhá, byla zde vybudovaná kaple i místnosti pro mnichy. Název jeskyně je odvozen podle reliéfu s drakem na její venkovní stěně.

Slatine na ostrově Čiovo

Stále zůstaneme na ostrově, ale tentokrát na jiném. Ostrov Čiovo leží o trochu víc na sever. Nachází se na něm malé útulné rybářské městečko Slatine, ve kterém budete moci zažít kouzelnou dovolenou.

V jeho okolí najdete spoustu malých zátok a útesů. Malebné pláže, které většinou lemují borové lesy, jsou písčité nebo oblázkové. Dokonalou romantickou atmosféru můžete obohatit některým z nabízených výletů. Navštivte historický Trogir, který se nachází pouhých 8 kilometrů odtud nebo se vydejte na lodní výlet na ostrov Hvar nebo Brač.

Žabořič nad Primostenem

Nedaleko Šibeniku leží malé, původně rybářské městečko Žaborić. Přivítá vás tu krásné a čisté moře, upravené pláže a působivá promenáda, která zajistí romantické večery při západu slunce.

ČTĚTĚ:   Kdy a za kolik žlutým vlakem k Jadranu

Městečko je oblíbené také pro svou jedinečnou polohu, jež nabízí různorodé výlety do svého okolí. Vypravit se můžete do národní parku Krka nebo Kornati. Dalším tipem je Vranské jezero, kde můžete pozorovat mnoho druhů ptactva. Daleko nejsou ani historická města Trogir nebo Split.

Orebić na poloostrově Pelješac

Romantické procházky po městě si budete moci plnými doušky vychutnávat ve městě Orebić na poloostrově Pelješac. Toto malebné přístavní město láká své návštěvníky také na krásné pláže a průzračně čistou vodu. Přímo ve městě se nachází pěkná oblázková pláž. Pokud preferujete písek, doporučujeme pláž, která se nazývá Trstenica a leží na okraji města. Má pozvolný vstup do vody, a proto je velmi oblíbená u všech věkových kategorií. Okolní hory chrání Orebić před větrem, a proto zde panuje dlouhé léto.

Františkánský klášter v Orebići

Návštěva vinných sklípků váš pobyt obohatí o nové chutě a zážitky. Na výlet se můžete vypravit také na kopec Sv. Iljy, ze kterého se vám naskytnou úžasné výhledy na okolní ostrovy Korčula a Mljet, na druhé straně na vysoký horský masiv. Výstup trvá přibližně 5 hodin a rozhodně nebudete ušlapaných kilometrů litovat.

Dubrovník

Jako poslední romantickou destinaci jsme pro vás vybrali historické město Dubrovník. Nachází se v jižní Dalmácii a představuje jedinečné místo, kde se prolíná dávná historie a úžasná přírodní vegetace. Město je zapsáno na seznamu UNESCO a opravdu romantické chvíle můžete zažít jak v jeho centru, tak v bezprostředním okolí města.

Dubrovník patří mezi nejatraktivnější města celého Chorvatska, tudíž počítejte s živými ulicemi a spoustou turistů, a to především v sezóně. Nemohli jsme však toto místo v našich romantických tipech nezmínit. Působivé masivní hradby okolo starobylého města, Velká Onofriova kašna, Rolandův sloup a knížecí palác: to jsou jen některé pamětihodnosti města, které stojí za návštěvu. Malebné restaurace a příjemné vinárničky se postarají o váš romantický večer.

ČTĚTĚ:   Kde a jak v Chorvatsku můžete ušetřit?

Bydlení v soukromí je ideální volbou

Protože se jedná o romantickou cestu, je nejlepší volbou ubytování v soukromí. Vyberte si takový dům, který bude mít příjemnou zahradu, gril nebo bazén. Vaše dovolená s drahou polovičkou tak bude mít úplně jiný rozměr než by vám přineslo ubytování se spoustou dalších turistů v hotelovém komplexu. Snídaně do postele, romantické grilování a večer strávený v příjemném bazénu se skleničkou lahodného chorvatského vína: nezní to snad báječně?


levné apartmány Orebić
Ubytování v Orebići

Ohodnoťte

2 Responses to 5 tipů na romantickou cestu

  1. Hana Lupčáková

    byla jsem tam v roce 2012

  2. Monika Větrovská

    Jasně Orebič 😉

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2017, Kategorie : Chorvatsko