Chorvatsko na moři


ubytování Chorvatsko

Nebaví vás celé dny jen ležet na pláži? Zkuste svou příští dovolenou u Jadranu strávit jinak. Jak? Na moři! Chorvatsko má překrásné pobřeží a plavba lodí podél něj přináší každoročně mnoha turistům nezapomenutelné zážitky. Není v tom nic složitého: vezměte svou rodinu nebo partu přátel a zábavná dovolená může začít!

Jak se dostat na loď?

Máte několik možností. Můžete si cestu zarezervovat přímo z Čech prostřednictvím české cestovní kanceláře. Operuje jich u nás poměrně hodně a neměli byste mít problém najít takovou, která splní vaše očekávání. Další možností je vyrazit do vašeho oblíbeného letoviska v Chorvatsku a rozhodnout se pro několikadenní plavbu až na místě. Ani v tomto případě nebudete mít problém tuto službu najít.

Kam se nejčastěji pluje?

Krásné trasy samozřejmě vedou mezi ostrovy. Češi mají nejblíže plaby z Opatije. Ty vedou přes Kvarnerské ostrovy a Zadar. Oblíbená bývá trasa ze Splitu, přes Makarskou riviéru, do Dubrovníku a na ostrov Hvar. Ze Splitu se také často vyráží směrem na pirátské město Omiš. Dále trasa vede na ostrov Vis a Biševo. Z Dubrovníku zase vyplouvá loď na týdenní plavbu na ostrov Mljet, Korčulu, Hvar, Vis a město Split.

Dubrovník_loď

Samozřejmostí jsou zastávky a prohlídky těch nejzajímavějších míst. Dobře si proto vyberte trasu, která vám přinese to, co od ní očekáváte. Některé nabízí unikátní přírodní scenerie, jiné se více zaměřují na přístavy a historická města. Ty nejpopulárnější však bývají mixem obojího.

Týden na moři – kolik vás to bude stát?

Dovolená na lodi v Chorvatsku na týden vyjde jednoho člověka orientačně na 17000 Kč v sezóně, mimo sezónu ceny klesají: duben a říjen je cenově velmi příznivý: za týdenní plavbu dáte okolo 10 000 Kč. V ceně většinou bývá nocleh ve 2 lůžkových kajutách, polopenze, povlečení a ručníky a samozřejmě plavba po trase, kterou si zvolíte. Cena nezahrnuje cestu do Chorvatska, kam se musíte dopravit vlastním prostředkem, a vstupy do národních parků apod.

ČTĚTĚ:   Porec: 4°C až 10°C

Luxus a komfort nebo klasiku?

Aby vaše dovolená byla opravdu speciální, věnujte také pozornost lodi, která s vámi popluje. Cestovní kanceláře často nabízí luxusní plavby, za které si trochu více připlatíte, ale můžete se spolehnout na absolutní komfort. Týdenní plavba pro jednoho na luxusní lodi může vyjít i na více než 35 000 Kč. Dejte si ale pozor na příliš levné nabídky. To většinou nebývá dobré znamení. Určitě nechcete, aby se vaše dovolená proměnila na týden hrůzy ve špinavé kajutě.

Chorvatsko na lodi

Okružní výlety lodí na den či dva

Pokud vám týden na lodi přijde moc dlouhá doba a raději jste ubytování v pohodlí soukromých apartmánů na pobřeží, můžete si lodí vyrazit na jednodenní nebo několikadenní výlet a ozvláštnit si tak svůj pobyt. Tuto možnost budete mít téměř v každém turistickém přímořském letovisku v Chorvatsku. Pojede s vámi zkušený kapitán, jenž vás vezme na místa a ostrovy, která byste třeba stěží jinak navštívili.

Na moři s kolem: vítejte na cykloplavbě

Okružní plavby se dají také zkombinovat se sportovní aktivitou. Cyklozájezd na lodi s vlastním kolem je skvělou příležitostí, jak na kole poznat krásy mnoha zajímavých míst a ostrovů Chorvatska. Pokud jste vášniví cyklisté, je tento styl dovolené pravděpodobně tím pravým pro vás. Zkušení organizátoři vědí, které ostrovy a cesty jsou na kola jako stvořená a právě tam bude mířit vaše loď. Nemusíte se o nic starat, vymýšlet trasy, hledat v mapách. Nikde se neztratíte, budete jen následovat svého „cyklošéfa“.

Chorvatsko_maják

Lodě jsou exotickou výzvou pro všechny turisty, kteří nemají to štěstí a jejich země nesousedí s mořem. Možná jste pluli na parníku v českých řekách, nebo sjížděli naše řeky na kánoích. Hledět však do dáli na širé moře, proplouvat kolem ostrůvků, užívat si překrásné západy slunce a každý den se vylodit na jiném kouzelném místě, to je trochu jiný level, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

ČTĚTĚ:   Dálniční známky Rakousko 2011

 

levné apartmány Opatije
Ubytování v Opatiji

Chorvatsko na moři
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2017, Kategorie : Chorvatsko