Navštivte ZOO v Chorvatsku. Děti budou jásat!


ubytování Chorvatsko

Cestování s dětmi je zábava. Ovšem do té doby, než se začnou nudit. Nevydrží celé dny na pláži, posezení u zmrzliny je fajn, ale taky jenom na chvilku. Chození po památkách ve městě, tak to je pro ně už ta největší otrava. Pokud tohle všechno s vámi vaše děti absolvovaly, zaslouží si teď něco, co je určeno především pro ně. Co mají bez výjimky všechny děti rády? ZOO! Přinášíme několik tipů na chorvatské destinace, v jejichž blízkosti Zoologickou zahradu najdete.

Dá se říci, že v každém evropském hlavním městě najdete nějakou zoologickou zahradu. Ne jinak je tomu i v Chorvatsku. Záhřebská ZOO se nachází v parku Maksimir a zajít do ní můžete každý den od 9 hodin ráno do 20 hodin večer.

ZOO_Zagreb

Osijek – největší ZOO v zemi

Největší zoologická zahrada však není ta Záhřebská. Tu nejrozsáhlejší a nejzajímavější najdete v Osijeku. Pravdou však je, že je dost daleko od všech letních destinací. Rozhodně ji nenajdete u moře, ale až v „daleké“ Slavonii. Kdoví, třeba tudy jednou pojedete. Můžete se zde setkat celkem s 80 druhy zvířat a dalšími 20 druhy ryb a vodních živočichů v obrovském akváriu. O tom, že je tato ZOO velmi oblíbená, svědčí také fakt, že ho ročně navštíví přibližně 100 000 lidí.

ZOO ve Splitu

Dostupnější každopádně pro všechny, kdo míří do Dalmácie, bude ZOO ve Splitu. Najdete ji na vrchu Marjan a pokud půjdete pěšky, máte postaráno i o pěkný, i když směrem vzhůru trochu fyzicky náročný výlet. Tak, jako je ZOO v Osijeku největší, je tato ve Splitu nejmenší. A to nejen v Chorvatsku, ale možná i na celém světě! Její rozloha je 0,65 hektarů a na této ploše mohou děti pozorovat kachny, husy, labutě, oslíky, medvědy, králíky, divoká prasata, pštrosy, poníky, ovce, kozy a další zvířata.

ČTĚTĚ:   Jezdíte do Zadaru? Zkuste příště dovolenou na ostrově Ugljan

ZOO

Podvodní ZOO v Šibeniku a Pule

Nazvali jsme to sice ZOO, ale žijí tu jen vodní živočichové. Jedná se o akvárium, které najdete v srdci historického města Šibenik, jen 50 metrů od katedrály sv. Jakuba. Najdete zde 20 akvárií s rybami a vodními tvory, které obývají vody Jaderského moře. Další skvělé akvárium se nachází například v Pule, ale i v jiných městech.

Brijuni – výprava za exotikou nedaleko Puly

Zase to není sice úplně klasická ZOO, je to vlastně safari park, ale krásná zvířata mohou vaše děti pozorovat i tady. Brijuni je souostroví nedaleko Puly, které se skládá z ostrova Mali a Veli Brijuni a dalších menších ostrůvků. Právě na severu ostrova Veli Brijuni najdete safari park, který byl založen už v roce 1978.

Brijuni byly ostrovy, na kterých měl svou letní rezidenci bývalý jugoslávský prezident Tito. Byl asi velkým milovníkem exotických zvířat, neboť si sem nechal poslat mnoho druhů z celého světa. Některé také dostal darem od svých návštěv, které zde přijímal. V ohraničených prostorech, avšak naprosto volně, zde tak žijí například žirafy, antilopy, mufloni, pštrosi nebo zebry. Pro děti je výlet na Brijuni velkým zážitkem, a to nejen kvůli zvířatům. Ostrovem totiž projíždí elektrický vláček, který všechny děti zbožňují!

ZOO

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

One Response to Navštivte ZOO v Chorvatsku. Děti budou jásat!

  1. Martin Krůta

    Vladimír Kout Petra Koutová Machovcová

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2018, Kategorie : Chorvatsko