Cestujete se psem? Tyto pláže stojí za návštěvu


ubytování Chorvatsko

Cestování s přáteli je vždy větší zábava. A totéž platí i pro vašeho chlupáče. Ať už plánujete dovolenou aktivní nebo odpočinkovou, chorvatské pobřeží se už tradičně ukazuje být tou správnou volbou. A proč by si pláž a moře nemohl užívat ani váš čtyřnohý kamarád? Vyrazte si společně na dovolenou snů. Tady je rekapitulace pláží, které jsou vhodné pro psy a nadchnou i vás.

Královna psích pláží v Chorvatsku

Jako první musíme zmínit letovisko Cirkvenica a brzy zjistíte proč. Toto město leží u Kvarnerského zálivu, jsou tu krásné parky, příjemná promenáda a spoustu pláží s bary a restauracemi. A je to právě tady, kde najdete jednu z nejznámějších chorvatských pláží – Podvorska. Tato pláž se pyšní nejmodernějším vybavením a mnohokrát byla oceňovaná. Co je tady však opravdu výjimečné? Najdete tu vůbec první kavárnu pro psy!

Pejskové jsou věrní zákazníci a buďte si jistí, že sem se budou opravdu rádi vracet. A co si tu vaši chlupatí kámoši mohou dát? Pochutnají si na speciální zmrzlině, dát si můžou chipsy i pivo pro psy! Možná je to trochu úlet, ale od toho tak trochu máme dovolené, nemyslíte? Dejte si společně pivo jako opravdoví parťáci a nezapomeňte na selfíčko!

Tipy na pláže v Kvarneru

V Kvarneru najdete spoustu krásných míst pro dovolenou se psy. Vela plaža v malebném městečku Baška na ostrově Krk je učiněným rájem pro vás i pro ně. Je to pláž dlouhá téměř dva kilometry a je oceněná Modrou vlajkou. Užívat si tu můžete tyrkysové moře a dokonce místy i písek. Potřebujete snad k pohodové dovolené něco víc?

Pozadu nezůstává ani městečko Njivice taktéž na ostrově Krk. Je tady úžasná oblázková pláž Kijac, která má přírodní stín. I tato pláž patří mezi nejoblíbenější v Chorvatslu a zamilují si ji i vaši čtyřnozí kamarádi.

ČTĚTĚ:   Party místa a diskotéky v Chorvatsku pro mladé

Parádní pláž pro turisty se psy je také Veli Žal v městečku Mali Lošinj, na ostrově Lošinj, některé pláže mezi Opatijí a Ičići nebo můžete najít spoustu malých pláží v Rijece.

Na Istrii se se psem nudit nebudete

Kromě slunce a skvělého moře nabízí Istrie spoustu možností pro aktivní dovolenou. Bazény, tenisové kurty, minigolf a mnoho dalších aktivit zajistí, že se na dovolené tady rozhodně nebudete nudit.

Máte s sebou čtyřnohého parťáka? Společné tréninky si můžete užívat na jedné z mnoha pláží pro psy v této krásné oblasti Chorvatska. Vyzkoušejte zalesněný poloostrov Verudela, který je vzdálený 1,5 km od Puly. Tady se vašemu pejskovi bude rozhodně líbit.

Pláž v zátoce Saccorgianna je velmi oblíbená a v Pule nejnavštěvovanější. Je tu klidné a teplé moře, kameny, oblázky a štěrk. Oblíbená je také zátoka u vesničky Štinjan nedaleko Puly.

Psí pláže najdete také u malebného turistického letoviska Rovinj. Tady doporučujeme pláž Borik, která je jednou z nejnavštěvovanějších. Je tu křišťálově čistá voda a budete mít krásný výhled na ostrov Figarola.

Psí pláže najdete po celé Dalmácii

V Dalmácii je spoustu míst, kde si užijete se svým psem krásné společné chvíle na plážích bez zákazů a nařízení. Níže zmiňujeme jen pár tipů z mnoha možností.

Hodně pláží pro psy najdete v okolí Splitu. Doporučujeme pláž Kašjuni, která se nachází v lesoparku Marjan na úpatí kopce. Považuje se za nejkrásnější ve Splitu a jistou její část si s klidem můhou užívat i pejsci. Je tu krásné prostředí plné zeleně, které jistě oceníte i vy. Nedaleko najdete další pláž, která má název Kaštelet. I sem mohou psi a pro vás je tu mimojiné i skvělá možnost občerstvení.

Se svým psem se s klidem můžete vydat také na světoznámý Zlatni Rat na ostrově Bol nebo na pláž Mlini v Dubrovníku.

ČTĚTĚ:   Novinka! Exkurze ze Splitu na ostrov Vis a Biševo.

A nakonec tip na jednu úžasnou pláž, pokud by vás to lákalo na ostrov Vis. Najdete tu pláž Vartalac, která je mezi psy velmi oblíbená. Je nazývána pláží pro psy a jedná se o jedinou pláž, na které se na ostrově psi oficiálně mohou koupat. Leží na okraji města Komiža. Dejte si pozor, atmosféra je tu přímo ohnivá, protože pláž je kromě psí pláže také sopečného původu!

Cestujete se psem? Tyto pláže stojí za návštěvu
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2023, Kategorie : Chorvatsko