Chorvatské ostrovy nikdy neomrzí!


ubytování Chorvatsko

Pobřeží Jaderského moře je oblíbené kromě jiného také proto, že tu najdete spoustu ostrovů a ostrůvků, na které je snadné se dostat. Jejich krása vynikne nejlépe z lodi nebo z výšky. A výjimkou nejsou ani romantické ostrovy na sladkých vodách. Přinášíme vám úžasné pohledy na některé z nich!

Jezdíte do Chorvatska na ostrovy nebo zůstáváte na pevnině? Pokud jste ještě žádný chorvatský ostrov nenavštívili, určitě byste se měli na nějaký vypravit. Na ty největší, kterých je tu opravdu požehnaně, plují často trajekty. A téměř poblíž každého pobřežního letoviska se nachází nějaký menší ostrov, na který se můžete vypravit lodí v rámci denního výletu. Už samotná plavba je zážitek, a to nejen pro děti, i když to největší nadšení projevují především ony!

Čím nás ostrovy tolik přitahují?

Je to především jiná atmosféra, která tu panuje. A čím je ostrov menší, tím je ta atmosféra podmanivější. Člověk se na ostrově cítí tak nějak jako dobrodruh. Baví nás ostrov objet, prozkoumat všechny pláže, navštívit malé vesničky. Lidé z ostrovů se zdají přátelštější a zároveň tak nějak autentičtější než ti, kteří na pobřeží stále více propadají moderní době a turistickému boomu.

Jaké ostrovy jsou nejoblíbenější?

Velké oblibě se těší překrásný a slunný ostrov Hvar, také ostrov Krk v Kvarnerském zálivu a ostrov Korčula. Kdo do Chorvatska jezdí pravidelně, určitě má svůj oblíbený ostrov. Může to být Pag, který je díky písku ideální pro děti nebo Cres a Lošinj, který je pro čechy nejbližší a je vyhledávaný pro svou klidnou atmosféru. Někdo nedá dopustit na ostrov Brač, který má jednu z nejkrásnějších pláží světa – Zlatni Rat u letoviska Bol. Jiný pravidelně navštěvuje maličký ostrov Susak u ostrova Lošinj, který je svou vegetací úplně odlišný od jiných chorvatských ostrovů. Někdo další si zase mohl oblíbit souostroví Kornati.

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Pollux - Skvělá dovolená

Ostrov jako národní park – překrásný Mljet

Ostrov Mljet na jihu Chorvatska je trochu jiný než většina ostatních. V roce 1960 byl na jeho severozápadě vyhlášen národní park. Jeho území dominují dvě krásná slaná jezera (Velké a Malé) spojená Jaderským mořem. Platí se sem vstup, a to 100 kun pro jednu osobu. Vstupné zahrnuje přístup k jezerům a projížďku lodí po Velkém jezeře na ostrov svaté Marie. Ostrov Mljet je opravdu krásný a pokud budete svou dovolenou trávit v letoviscích na Makarské riviéře, v Dubrovníku nebo na nějakém ostrově jižní Dalmácie, měla by návštěva Mljetu rozhodně být ve vašem itineráři!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2020, Kategorie : Chorvatsko