Nový turistický spot: Chorvatsko plné života!


ubytování Chorvatsko

V listopadu na veletrhu World Travel Market (WTA) v Londýně, kterého se účastnilo 5000 vystavovatelů ze 190 zemí světa, byl představen nový spot Chorvatského turistického sdružení.

Jeho název je Croatia Full Of Life a najdete v něm 10 známých chorvatských sportovců a umělců, kteří ukazují ta nejkrásnější místa země, úžasnou přírodu a zajímavou kulturu. To však není všechno. Slavné osobnosti vám doporučují, co rozhodně nesmíte minout, kam se podívat a jak aktivně svou dovolenou strávit.

Plitvice

Nejkrásnější místa Chorvatska

Ve spotu, který se mimochodem velmi podařil, se tak podíváte na zaplněnou velkolepou arenu v Pule při pořádání koncertu, navštívíte národní parky, poplujete lodí mezi ostrovy, podíváte se na venkov, polezete po skalách, vypravíte se do hor a do historických měst, jako je Zadar, Dubrovník, Pula, ale i hlavní město Zagreb.

Reklamní spot ukazuje Chorvatsko v těch nejkrásnějších barvách a po jeho shlédnutí byste se nejraději sbalili a vyrazili! Myslíte si to samé? Klip, který vás láká do Chorvatska můžete vidět zde

Arena_Pula

Říkáte si, proč jsou v turistickém propagačním spotu zrovna sportovci? Spot se zaměřuje na rok 2018, kdy se budou konat Zimní olympijské hry v Koreji, mistrovství světa ve fotbale v Rusku a Mistrovství házené v Chorvatsku. Režíroval ho chorvatský režisér Nevio Marasović, stál 700 000 kun a ani jeden účinkující si za něj nevzal honorář. Na dobročinné účely díky nim tak poputuje 500 000 kun.

Turistická čísla za rok 2017

Chorvatsko je velmi oblíbená destinace a o tom, že zájem o tuto nádhernou zemi stoupá, svědčí také nedávno zveřejněná čísla týkající se turistického ruchu. Od ledna do října přijelo do Chorvatska 16 000 000 turistů a celkem Chorvatské turistické sdružení napočítalo 88,8 milionů přenocování. Nejvíce přenocování realizovali Němci (cca 20 milionů) a poté Slovinci (cca10 milionů). Následovali Rakušané, Poláci a Češi.

ČTĚTĚ:   Tučepi - jižní Dalmácie

Ostrovy_Chorvatsko

Z údajů dále vyplývá, že Češi nejvíce navštěvují Splitsko-dalmatskou župu, potom následuje Istrie a Zadarská župa. Nejoblíbenějšími lokalitami je pro nás Baška Voda, Gradac, Biograd na Moru, Omiš, Umag, Medulin, Rogoznica, Podgora a Vodice.

 

levné apartmány Baška Voda
Ubytování v Baška Voda

Nový turistický spot: Chorvatsko plné života!
5 (100%) 2 hlas[ů]

2 Responses to Nový turistický spot: Chorvatsko plné života!

  1. Lila Matejas

    Wunderschöne Land

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2017, Kategorie : Chorvatsko